אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות כניסת חולה קורונה: המסחר באולמות הבורסה ליהלומים הופסק עד יום ראשון צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

בעקבות כניסת חולה קורונה: המסחר באולמות הבורסה ליהלומים הופסק עד יום ראשון

המסחר באולמות נפסק אתמול לאחר שהתברר כי אחד הסוחרים שנדבק בקורונה שהה במקום; משך זמן הסגירה עלול להתארך במידה שיימצאו חולים נוספים; עם זאת, המסחר במשרדים במתחם עדיין נמשך

10.06.2020, 13:54 | בילי פרנקל ואביאור אבו

המסחר באולמות הבורסה ליהלומים ברמת גן נפסק אתמול (ג') לאחר שהתברר כי אחד הסוחרים חברי הבורסה, שנדבק בנגיף הקורונה, שהה במקום שלשום, כך נודע לכלכליסט. בשלב זה, האולמות צפויים להישאר סגורים עד יום ראשון הקרוב, אולם משך זמן הסגירה עלול להתארך במידה שיימצאו חולים נוספים. בבורסה ליהלומים מבהירים כי המסחר במשרדים במתחם עדיין ממשיך. 

קראו עוד בכלכליסט

הסוחר שחלה חש ברע שלשום ועבר בדיקות לקורונה. אתמול התקבלה תשובה כי הוא חיובי לנגיף, ובבורסה סגרו את שני אולמות המסחר בהם שהה - אולם הגלם, בו סוחרים ביהלומים לא מלוטשים, ואולם המסחר המלוטש. סוחרים שבאו עם החולה במגע נדרשו להיכנס לבידוד.

הבורסה ליהלומים, צילום: אוראל כהן הבורסה ליהלומים | צילום: אוראל כהן הבורסה ליהלומים, צילום: אוראל כהן

הבורסה ליהלומים בישראל היא אחת מארבע הבורסות הגדולות ליהלומים בעולם, בנוסף על הבורסות בדובאי, הודו ובלגיה. בבורסה מציינים כי מאז פרוץ משבר הקורונה נרשמה צניחה כלל עולמית במסחר ביהלומים, למצב של עצירה כמעט מוחלטת, לאחר שכל המדינות סגרו את השערים באופן שמונע מהסוחרים להגיע לבורסות כדי לקנות סחורות. סגירת האולמות כעת גוררת אף היא ירידה נוספת במסחר.

על פי נתוני המפקח על היהלומים, יצוא היהלומים מישראל ירד בפברואר ב-73% לעומת תקופה מקבילה אשתקד. בכל שנת 2019 נרשמה ירידה של 22% בהשוואה לשנה קודמת ויצוא יהלומים מלוטשים הסתכם ב-3.4 מיליארד דולר.

נשיא בורסת היהלומים הישראלית יורם דבש, שנבחר לפני כחודש וחצי לתפקיד נשיא הפדרציה לבורסות היהלומים הבינלאומית, הוביל מהלך במסגרתו רכשה הפדרציה את פלטפורמת הסחר הדיגיטלית החדשה והמתקדמת "גט דיימונדס", של מכון היהלומים הישראלי. בבורסה מבהירים כי הצורך בפלטפורמה זו לשיווק ומסחר ביהלומים, נועד לתת מענה למצב הקודם שבו אנשים פרטיים קבעו את המחיר כרצונם ונוכח משבר הקורונה שאילץ את כל המסחר להפוך לדיגיטלי ופגע קשות בתעשיית היהלומים הישראלית והעולמית מוטת הייצוא.

הבורסה ליהלומים מתפרשת על פני כ-80,000 מ”ר, עם יותר מ-1,000 משרדים פרטיים ושטחים ציבוריים, בה פועלים כ-3,500 חברים בעסקי היהלומים העוסקים בכל שלבי הייצור והמסחר בענף היהלומים - מסחר ביהלומי גלם, ליטוש יהלומים, יבוא ויצוא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות