אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: עובד במכס נתב"ג סייע לקצר את הליך הבידוק תמורת שוחד צילום: יריב כץ

חשד: עובד במכס נתב"ג סייע לקצר את הליך הבידוק תמורת שוחד

יחידת הונאה מרכז של המשטרה פתחה לפני מספר שבועות בחקירה נגד עובד בכיר במכס בחשד לעבירות מרמה, הפרת אמונים, לקיחת שוחד ועוד. לפי החשד, הוא יצר מעין מסלול VIP וסייע לאנשים לקצר את את הליכי הבידוק של הרשויות בנתב"ג

10.06.2020, 16:03 | עמרי מילמן

המשטרה פתחה לפני כמה שבועות בחקירה נגד עובד בכיר במכס נתב"ג, בחשד כי סייע לאנשים בנתב"ג לקצר את הליך הבידוק. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

החשד הוא כי העובד יצר למעשה מעין מסלול VIP ובעבור שוחד סייע לאנשים לקצר את הליכי הבידוק בנתב"ג.

מכס נתב"ג, צילום: יריב כץ מכס נתב"ג | צילום: יריב כץ מכס נתב"ג, צילום: יריב כץ

על פי החשד אותו עובד חשוד בעבירות של מרמה, הפרת אמונים, לקיחת שוחד, מתן שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר להונות ועוד. העובד נחקר כמה פעמים תחת אזהרה על ידי יחידת הונאה מרכז של המשטרה. מהחשדות עולה כי בין האנשים להם סייע לעבור מתחת לרדאר בשדה התעופה גם שמות ידועים.

בנתב"ג ישנו גם פיקוח של המכס המוודא כי אין כניסה או יציאה של סחורות או מזומן בניגוד לחוק, וכן פיקוח של רשות האוכלוסין שעוקבת אחרי יציאה מהארץ והכניסה אליה.

בעקבות החקירה הושהה העובד לכמה שבועות, בהם ביקש ממנהל רשות המסים לשוב לעבודתו אך זה סירב לבקשה. אולם בינתיים הסתיימה תקופת ההשהייה, והעובד חזר לעבודה למרות החשדות נגדו.

מעו"ד ציון אמיר, המייצג את החשוד, נמסר כי "מרשי נחקר במשטרה ושיתף פעולה באופן ובהתאם לכך כופר בחשד שיוחס לו. מרשי שב לעבודתו והוא משוכנע כי בתום הליך הבדיקה יתברר כי לא נפל דופי במעשיו".

מרשות המסים נמסר כי "ברשות המסים התקבל ממשטרת ישראל דו"ח אשמה בעניינו של העובד. הרשות תשתף פעולה עם חקירת המשטרה ותסייע לבירור החשדות". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות