אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוכשי אחוזת יולי עופר: "אלמנתו קיבלה את התמורה והפרה חוזה" צילום: אוראל כהן, תומי הרפז

בלעדי לכלכליסט

רוכשי אחוזת יולי עופר: "אלמנתו קיבלה את התמורה והפרה חוזה"

23 משפחות שרכשו את הנכס בהרצליה ב־53 מיליון שקל במטרה להקים על הקרקע פרויקט מגורים, טוענות כי רות עופר לא שילמה היטל השבחה לעיריית הרצליה וגורמת לעיכוב בבנייה. עופר: "קמפיין השחרה שקרי"

11.06.2020, 07:02 | שלומית צור

23 המשפחות שרכשו בפברואר 2018 את אחוזתו של איש העסקים המנוח יולי עופר ברחוב המסילה בהרצליה טרם העבירו את הנכס על שמם, ובניית הבתים במקום מתעכבת.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת הרוכשים, אלמנתו של יולי, רות עופר, קיבלה לפני שנתיים את מלוא התמורה – 52.6 מיליון שקל – ולא שילמה את המסים לעיריית הרצליה בשל מחלוקת על גובה היטל ההשבחה. עופר טוענת כי הרוכשים הם שהפרו את ההסכם וגרמו לה לנזקים, וכי דרישת העירייה לתשלום התעכבה בגלל משבר הקורונה והגיעה רק במאי.

רות עופר. "הרוכשים הם שהפרו את ההסכם" , צילום: אוראל כהן, תומי הרפז רות עופר. "הרוכשים הם שהפרו את ההסכם" | צילום: אוראל כהן, תומי הרפז רות עופר. "הרוכשים הם שהפרו את ההסכם" , צילום: אוראל כהן, תומי הרפז

אחוזת יולי עופר, שאותה קיבלה אלמנתו בירושה, כוללת כ־1,000 מ"ר בנוי, בריכת שחייה ומגרש טניס, על שטח של 7.6 דונם. על פי התוכנית, הבית הבנוי ייהרס, ובמקומו יוקמו 23 דירות חדשות.

במכתב ששיגרה בסוף מרץ עו"ד מירב שלם, שייצגה את הרוכשים בעסקה, לעורכי הדין של רות עופר, צוין כי בהתאם להסכם המכר, המוכרת התחייבה לשאת במלוא היטל ההשבחה ולהמציא לקונים אישור הרשות המקומית להעברת הזכויות על שמם בטאבו. "נכון למועד זה, 25 חודשים לאחר חתימת הסכם המכר, טרם המציאה המוכרת את אישור הרשות המקומית, תוך הפרתו היסודית של ההסכם על כל המשתמע מכך", צוין במכתב.

"מדובר בנזק כלכלי אדיר הנגרם לקונים אשר בניית ביתם מתעכבת שלא כדין, והם נאלצים לשאת בהוצאות הגבוהות הכרוכות בעיכוב משך הבנייה כגון משכנתא ותשלומים לבעלי מקצוע".

במכתב תשובה שהעבירו עוה"ד גיא נאמן ושגיא רויזר ממשרד בלטר גוט אלוני, המייצגים את רות עופר, צוין כי הרוכשים הם שהפרו את ההסכם ביחס לתשלום מס שבח לרשות המסים. "מרשתנו עשתה וממשיכה לעשות כל אשר לאל ידה כדי לטפל בכל הטעון טיפול. מסיבות שאינן קשורות בה, הדבר אינו מסתייע", כתבו.

בתגובה לפניית כלכליסט נמסר: "פנינו כמה פעמים מטעם מרשתנו לב"כ הרוכשים, בדבר הפרות חריפות שבוצעו על ידם, שגרמו לה לנזקים אדירים. זהו ניסיון באמצעות קמפיין השחרה שקרי ודיבתי לאלץ את הגברת עופר כי לא תעמוד על זכויותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות