אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל הפסידה 555 מיליון שקל ברבעון הראשון צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

הראל הפסידה 555 מיליון שקל ברבעון הראשון

ההפסד בתיק הנוסטרו הגיע בסוף הרבעון ל-820 מיליון שקל, אולם נכון להיום תוקן במלואו; בהראל מציינים כי היקף המכירות חזרו להיקפים דומים טרום המשבר

10.06.2020, 19:52 | עירית אבישר

בדומה לשאר חברות הביטוח, המפולת בשוק ההון ברבעון הראשון של השנה גבתה מחיר יקר גם מהראל: החברה דיווחה היום (ד') כי רשמה ברבעון הראשון של השנה הפסד כולל של 555 מיליון שקל, לעומת רווח של 376 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.  

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה המרכזית לתוצאת הדוח של הראל היא הפסדי השקעה בסך 820 מיליון שקל. בשבועות האחרונים נרשם תיקון בשווקים - הבורסה אמנם לא חזרה לרמה בה הייתה טרום המשבר, ולמרות זאת בהראל מציינים כי הפסדי ההשקעה כבר קוזזו במלואם מאז תום הרבעון.  
מישל סיבוני, מנכ"ל הראל ביטוח, צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני, מנכ"ל הראל ביטוח | צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני, מנכ"ל הראל ביטוח, צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

כמו כן בשל ההפסדים בשוק ההון נוצר להראל "בור" בגביית דמי ניהול משתנים בגובה של 290 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון הראשון, כלומר היא לא יכולה לגבות דמי ניהול משתנים עד להשגת תשואה חיובית מצטברת בגובה זה. יחד עם זאת לאור התיקון בשווקים, קטן הבור והוא עומד נכון להיום על 78 מיליון שקל בלבד.

הראל ציינה בדוח כי בתקופת הקורונה המכירות בענף ביטוחי הרכב, הדירות והעסקים גדלו, ולעומת זאת נרשמה ירידה במכירת פוליסות חדשות בענפי חיסכון ארוך טווח ובביטוחי בריאות וחיים. עם זאת, הדגישה החברה כי בתחומים בהם נרשמה חולשה במכירות בתקופת המשבר, היא חווה כעת התאוששות מהירה עד כדי חזרה להיקפי המכירות טרום המשבר. סך הפרמיות שהורווחו ברוטו, דמי הגמולים ותקבולים בגין חוזי השקעה ברבעון הראשון צמחו ברבעון הראשון ב-4% לעומת הרבעון המקביל ל-7.7 מיליארד שקל.

סך הנכסים המנוהלים של הראל, בתום הרבעון, עמד על 258 מיליארד שקל. מדובר בעלייה של כ-3% לעומת הרבעון המקביל, אך נמוך ב-25 מיליארד שקל (כ-9%) לעומת היקף הנכסים בסוף שנת 2019, אולם נכון להיום, רוב ההפחתה קוזזה ושווי הנכסים עומד על 275 מיליארד שקל (ירידה של 8 מיליארד שקל ביחס לתקופה שלפני הקורונה).

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, מסר: "תוצאות הדוח משקפות את יציבותה הפיננסית של הראל, וזאת גם בתקופה מאתגרת זו. הפסדי השקעות הנוסטרו של הראל כתוצאה ממשבר הקורונה, קוזזו במלואם מאז תום הרבעון הראשון וכן נרשמה לאחר תום הרבעון עלייה משמעותית בסך היקף הנכסים המנוהלים על ידי הראל, שקיזזה את מרבית הירידה שהתרחשה במהלך הרבעון הראשון. גם בתקופת משבר זה, הראל שומרת על היותה מובילת שוק הביטוח בישראל ואני בטוח כי נצא מתקופה מאתגרת זו אף מחוזקים יותר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות