אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היצירה הגנובה של בנקסי אותרה באיטליה צילום: איי אף פי

היצירה הגנובה של בנקסי אותרה באיטליה

המשטרה האיטלקית איתרה את היצירה שנגנבה לפני שנה וחצי מתיאטרון הבטקלן בפריז, אותה צייר האמן על דלת היציאה במקום אחרי מתקפת הטרור שבוצעה בו בנובמבר 2015

11.06.2020, 09:20 | שירות כלכליסט
יצירה מיוחדת של בנקסי שנגנבה לפני שנה וחצי מתיאטרון הבטקלן בפריז, אותרה אתמול (ד') על ידי המשטרה האיטלקית. בשלב זה לא נמסרו פרטים על המבצע שהוביל לאיתור היצירה, שהיא ציור על דלת, ועל מקום האיתור. מי שמוביל את החקירה הוא התובע הכללי של איטליה והוא צפוי לספק פרטים נוספים בהמשך היום.

קראו עוד בכלכליסט

בנקסי צייר את היצירה המדוברת על דלת היציאה של תיאטרון הבטקלן (Bataclan), לאחר מתקפת הטרור ההמוני שבוצעה במקום בנובמבר 2015, במקביל לפיגועי טרור נוספים בכל רחבי הבירה הצרפתית. 
ציור הקיר בתאטרון הבטקלן בצרפת שנגנב, צילום: איי אף פי ציור הקיר בתאטרון הבטקלן בצרפת שנגנב | צילום: איי אף פי ציור הקיר בתאטרון הבטקלן בצרפת שנגנב, צילום: איי אף פי

על הדלת צייר בנקסי דמות מצועפת בעצב, מביטה כלפי מטה, ואף שהאמן עצמו לא התייחס ישירות ליצירה, ההערכה היתה שמדובר במחוות זיכרון לקורבנות האסון ומסר של תמיכה לפצועים. 90 בני אדם נהרגו במתקפה בבטקלן ו-130 בכל המתקפות שבוצעו בעיר באותו ערב (לצד 500 פצועים).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות