אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזכות הקורונה: Global-e גייסה 60 מיליון דולר צילום: רותם ברק

בלעדי לכלכליסט

בזכות הקורונה: Global-e גייסה 60 מיליון דולר

הקרן הבינלאומית Vitruvian הובילה את ההשקעה בחברה, המספקת פתרון טכנולוגי לאתרי מסחר מקוונים בינלאומיים, בשיתוף עם ענקית השילוח DHL. עד כה הושקעו בחברה מעל ל-110 מיליון דולר

11.06.2020, 09:48 | מאיר אורבך

משבר הקורונה שהביא להקפאת הפעילות בחברות רבות גרם דווקא להאצה באחרות. ל"כלכליסט" נודע כי חברת הסטארט־אפ הישראלית Global-e גייסה 60 מיליון דולר מקרן ההשקעות הבינלאומית Vitruvian. לסבב הצטרפה גם ענקית השילוח DHL, שהשקיעה בחברה בעבר, והיא גם שותפה אסטרטגית של החברה. משקיעה נוספת בחברה היא AMI, קרן ההשקעות הישראלית של Ap. חברת Global-e אישרה את הפרטים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מספקת פתרון טכנולוגי לאתרי מסחר מקוונים בינלאומיים ומאפשרת להם להציע ללקוחותיהם שירותי המרת מחיר למטבע מקומי, חישובי מסים, הודעות שיווקיות בשפה המקומית ושירותי שילוח והחזרות. מייסדיה הם שחר תמרי, ניר דבי ואמיר שלכט, שמכהן גם כמנכ"ל. מרכזי הפיתוח של החברה פועלים בישראל, בארה"ב ובאוקראינה ומשרדיה פזורים בניו יורק, בלונדון, בלוס אנג'לס ובפריז. רשתות ומותגים גדולים, בהם פוראבר 21 ומרקס אנד ספנסר, נמנים עם לקוחותיה. הגיוס האחרון של החברה ב־2016 עמד על 20 מיליון דולר, והובילה אותו קרן ההון הסיכון רד דוט קפיטל, שהיא בעלת המניות הגדולה בחברה. עד כה הושקעו בחברה למעלה מ-110 מיליון דולר.

אמיר שלכט מייסד ומנכ"ל Global e, צילום: רותם ברק אמיר שלכט מייסד ומנכ"ל Global e | צילום: רותם ברק אמיר שלכט מייסד ומנכ"ל Global e, צילום: רותם ברק

הגיוס החדש מגיע על רקע התגברות משמעותית בפעילות הסחר האלקטרוני בעולם, שהובילה חברות לעבור לפעילות מקוונת.

מדובר בהשקעה השנייה של קרן ההשקעות Vitruvian בחברה ישראלית, כאשר הראשונה היתה ביוניקורן הישראלי WalkMe. הקרן השקיעה גם בפלטפורמת משלוחי האוכל ג'אסט איט הבריטית ובחברת התיירות סקייסקנר וביצעה עד היום יותר מ־85 השקעות שונות עם הון של 5 מיליארד יורו תחת ניהולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות