אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השאלה היחידה שיו"ר הפד לא רצה לענות עליה צילום: גטי אימג'ס

מנועי הכסף

השאלה היחידה שיו"ר הפד לא רצה לענות עליה

במשך יותר משעה ענה ג'יי פאוול באריכות על שאלות הכתבים במסיבת העיתונאים לאחר החלטת הריבית בארה"ב - עד אשר הגיעה השאלה האחרונה. מדוע התחמק יו"ר הפד מאותה שאלה, מה צופה הבנק המרכזי של ארה"ב לשנים הקרובות ואיפה עומדת ישראל לעומת שאר המדינות ב-OECD - על כך דיברנו בפרק ה-106 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט

11.06.2020, 18:00 | שי סלינס

במשך קצת יותר משעה השיב אתמול (ד') יו"ר הפד על שאלות הכתבים לאחר הודעת הריבית של הבנק המרכזי של ארה"ב. הריבית, שנותרה ללא שינוי, לא היתה העניין המרכזי במסיבת העיתונאים. את הכתבים עניין בעיקר דבר אחד - כיצד מעריך הפד שהכלכלה הגדולה בעולם - תתמודד עם המשבר הפיננסי החמור ביותר מאז השפל הגדול.

 

ג'יי פאוול ענה באריכות לכל שאלה ששאלו אותו. פאוול הסביר כי הבנק צופה עבור 2020 שיעור אבטלה ממוצע של 9.3% בארה"ב, והתכווצות של 6.5% בכלכלה. פאווול אמר כי ייקח עוד זמן רב עד אשר נחזור לראות את שיעורי האבטלה אליהם התרגלנו בשנים שלפני תקופת הקורונה. "חשוב להבין", אמר פאוול, "לא כל העובדים יחזרו למקום העבודה שלהם גם אם המגפה תיעלם מעולם. כאשר עובד נפלט משוק העבודה, הוא צריך לעשות הסבה מקצועית וזה תהליך אשר לוקח זמן", אמר היו"ר והדגיש כי הבנק חוזה ששיעור האבטלה ב-2021 יעמוד על 6.5% וב-2022 על 5.5%.

פאוול השיב על כל השאלות בפירוט - מלבד על שאלה אחת - השאלה האחרונה במסיבת העיתונאים. כתב בלומברג שאל את היו"ר בדקות האחרונות של מסיבת העיתונאים כיצד הוא מתייחס לטענות לפיהם הזרמת הכסף של הבנק המרכזי לשווקים יוצרת בועה אשר תתפוצץ ותפיל את הכלכלה. הכתב הוסיף ושאל את פאוול האם יש להם תחזיות גם למקרה כזה. פאוול שלא כמו בכל מסיבת העיתונאים בחר שלא לענות על השאלה בהתחמקות אשר שמורה לפוליטיקאי ותיק מוושינגטון.

מדוע התחמק יו"ר הפד מאותה שאלה, מה התחזית לשנים הקרובות של הפד וגם על ההערכה של ה-OECD לגבי הכלכלה הישראלית דיברנו בפרק ה-106 של פוקדאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם האסטרטג והכלכלן הראשי של פסגות אורי גרינפלד.

בית קפה בפריז, השבוע, צילום: גטי אימג בית קפה בפריז, השבוע | צילום: גטי אימג'ס בית קפה בפריז, השבוע, צילום: גטי אימג

השאלה היחידה שיו"ר הפד לא רצה לענות עליה
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהשאלה היחידה שיו"ר הפד לא רצה לענות עליה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות