אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רז פרויליך מונה למנכ"ל משרד התרבות והספורט צילום: שי רייכנר

רז פרויליך מונה למנכ"ל משרד התרבות והספורט

פרויליך, עד לאחרונה מנכ"ל החברה למתנ"סים, יחליף בתפקיד את יוסי שרעבי שהודיע על עזיבתו. האישור כפוף לאישור נציבות המדינה

11.06.2020, 15:57 | מאיה נחום שחל
שר התרבות והספורט, חילי טרופר, הכריז היום (ה') על מינויו של רז פרויליך לתפקיד מנכ"ל משרד התרבות והספורט, כפוף לאישור נציבות המדינה והממשלה, במקומו של יוסי שרעבי שהודיע על עזיבתו.

קראו עוד בכלכליסט

רז פרויליך מנכ"ל משרד התרבות והספורט החדש, צילום: שי רייכנר רז פרויליך מנכ"ל משרד התרבות והספורט החדש | צילום: שי רייכנר רז פרויליך מנכ"ל משרד התרבות והספורט החדש, צילום: שי רייכנר

פרויליך, בעל תואר שני במנהל עסקים, עם התמחויות באסטרטגיה, יזמות ומימון מטעם אוניברסיטת תל אביב, ותואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מטעם מכללת שנקר, הוא בעל ניסיון ניהולי במגזר הציבורי והפרטי. החל משנת 2014 ועד לאחרונה כיהן כמנכ"ל החברה למתנ"סים, המפעילה כ-200 מתנ"סים ומרכזים קהילתיים בפריסה ארצית, ומובילה מגוון רחב של פרויקטים חברתיים המיועדים לכלל האוכלוסייה הישראלית בכל שכבות הגיל. בתפקידו הקודם, שימש רז כמנהל המכירות של ישראל בחברת אמדוקס. את דרכו בחברת אמדוקס החל בתפקיד עוזר מנכ"ל אמדוקס העולמית, בהמשך כמנהל האסטרטגיה, ניהול המכירות והאופרציה בחטיבת אירופה, אפריקה והמזרח התיכון.

בנוסף כיהן כמנכ“ל תנועת ’נוער מוביל שינוי- אחריי!‘. תנועה חינוכית בפריסה ארצית רחבה, העובדת עם כ-5,000 בני נוער מעיירות פיתוח במטרה לפתח ולטפח מנהיגות ומעורבות חברתית בפריפריה החברתית והגאוגרפית של ישראל. במהלך שירותו הצבאי הוא תפקד כלוחם וכמפקד ביחידה מיוחדת, וכיום הוא מ"פ ביחידת מילואים מובחרת, בדרגת רב סרן.

״אני שמח על כניסתו של רז פרויליך לתפקיד מנכ"ל משרד התרבות והספורט", אמר טרופר, "רז הוא מנהיג ישראלי, שהתבלט בכל תפקידיו עד היום כמי שמשלב בין יכולות מקצועיות וניהוליות גבוהות לבין תפיסת עולם ערכית וחברתית עמוקה ומשמעותית. צפויים לנו ימים מאתגרים, בעיקר עקב משבר הקורונה, ואני משוכנע שרז הוא האדם הנכון במקום הנכון ובזמן הנכון כדי להצעיד את עולמות התרבות והספורט קדימה. זו גם הזדמנות עבורי להודות למנכ"ל המשרד היוצא יוסי שרעבי על ההישגים והעשייה המרובה שלו בחמש השנים האחרונות בתפקיד זה. יוסי תרם רבות לעולמות התרבות והספורט והוביל שורה של רפורמות ומהלכים חשובים ועל כך אני מוקיר לו תודה גדולה ומאחל לו הצלחה בהמשך".

"אני מודה לשר התרבות והספורט, חילי טרופר על האמון הרב בבחירתי לתפקיד מנכ"ל משרדו", אמר פרויליך. "אני נכנס לתפקיד בתקופה מורכבת ולא פשוטה, בה ענפי התרבות והספורט סובלים מהשלכות משבר הקורונה המתמשך ובכוונתי להידרש לכך באופן מיידי. שני התחומים מהווים אבני יסוד בחברה הישראלית ואני סמוך ובטוח שיחד עם השר והצוות המקצועי האיכותי במשרד נצליח לפעול לא רק לשמר את הקיים לנוכח האתגרים, אלא להמשיך ולפתח תחומים אלו לרווחת כלל אזרחי ישראל."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות