אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר האמריקאי: סגירה נוספת של הכלכלה - אינה אופציה צילום: אליהו ינאי

שר האוצר האמריקאי: סגירה נוספת של הכלכלה - אינה אופציה

סטיבן מנוצ'ין אמר את הדברים על רקע החשש מגל שני של הידבקות בנגיף הקורונה בארה"ב. לדבריו, "איננו יכולים לסגור את הכלכלה שוב. אני חושב שלמדנו שאם סוגרים את הכלכלה, גורמים לעוד נזק"

11.06.2020, 19:05 | שירות כלכליסט

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין אמר ל-CNBC היום שסגירה נוספת של הכלכלה עקב התפשטות נגיף הקורונה אינה אופציה אפשרית ועשויה לגרום אפילו יותר נזק לאזרחי ארה"ב. דבריו נאמרו לאחר שבוול סטריט התגברו החששות מגל שני של הידבקות בנגיף בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

סטיבן מנוצ סטיבן מנוצ'ין, שר האוצר של ארה"ב | צילום: רויטרס סטיבן מנוצ

טקסס דיווחה על שלושה ימי שיא רצופים במספרי המאושפזים, בעוד תשעה מחוזות בקליפורניה דיווחו על עלייה חדה במספר המקרים הנדבקים, כך דיווחה AP אתמול. "איננו יכולים לסגור את הכלכלה שוב. אני חושב שלמדנו שאם סוגרים את הכלכלה, גורמים לעוד נזק", אמר מנוצ'ין בראיון ל-CNBC. "ולא רק נזק כלכלי, יהיה נזק גם בעוד תחומים, ודיברנו על זה: בעיות רפואיות וכל דבר אחר שהוכנס להשהיה. אני חושב שמה שהנשיא עשה היה מאוד זהיר, ואני חושב שלמדנו המון", הוא אמר.

העלייה במספר ההידבקויות בארה"ב על רקע המאמצים לפתוח מחדש את הכלכלה העלתה את חששות המשקיעים מכך שמדינות יאלצו להטיל שוב הסגר על עסקים בניסיון להאט שוב את התפשטות הנגיף. הפסימיות הזאת תרמה לירידות בשיעור 800 נקודות שנרשמו במדד הדאו ג'ונס התעשייתי, וירידה של 2.6% שנרשמה במדד ה-S&P500, היום במסחר המוקדם.

המניות שאמורות להרוויח הכי הרבה מפתיחה מחודשת של כלכלת ארה"ב הן שהובילו את הירידה, עם יונייטד איירליינז שרשמה ירידה של 10%, חברת הקרוזים קרניבל שירדה ב-8.8%, וקמעונאית האופנה GAP שירדה ב-6.6%. מנוצ'ין אמר גם שהוא מוכן לחזור לקונגרס כדי לבקש סיוע כספי נוסף שיעזור לשקם את הכלכלה, אם יהיה בכך צורך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות