אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלושה משרדי ממשלה יקדמו את הקמת רמת טראמפ ב-8 מיליון שקל צילום: אביהו שפירא

שלושה משרדי ממשלה יקדמו את הקמת רמת טראמפ ב-8 מיליון שקל

הממשלה תתבקש לאשר ביום ראשון את התקציב לקידום תכנון היישוב ברמת הגולן; במלאכה יהיו מעורבים משרדי ראש הממשלה, הבינוי וההתיישבות, וכן ההסתדרות הציונית והחטיבה להתיישבות

12.06.2020, 16:35 | אמיתי גזית

צעד קטן נוסף בדרך להקמת היישוב רמת טראמפ ברמת הגולן. ההמשלה תתבקש לאשר ביום ראשון תקציב של 8 מילון שקל, מהם 3 מיליון לקידום תכנון היישוב באמצעות משרד הבינוי, ו-5 מיליון שקל להקמת מחנה זמני של מבנים יבילים וזאת באמצעות ההסתדרות הציונית.

קראו עוד בכלכליסט

הסכום של  5 מיליון השקלים יועבר להסתדרות הציונית דרך החטיבה להתיישבות - ב-2017 חתמו שני הגופים על הסכם שמסדיר את את מערכת היחסים ביניהם. 

החטיבה להתיישבות עברה עם כינון הממשלה ממשרד החקלאות למשרד ההתיישבות שבראשו השרה ציפי חוטובלי. בהצעת ההחלטה מוסבר כי הקמת היישוב נועדה לחזקה את הקשרים המדיניים בין ישראל לארה"ב.

מהצעת ההחלטה עולה כי עלות ההיערכות לצעד המעשי הבא להקמת היישוב - שיווק הקרקעות לבנייה - תעמוד על 28.5 מיליון שקל. שלב הזה עדיין לא אושר משום שכדי לקדמו משרדים הממשלה הרלוונטיים צריכים להצביע על מקור תקציבי.

רמת טראמפ, צילום: אביהו שפירא רמת טראמפ | צילום: אביהו שפירא רמת טראמפ, צילום: אביהו שפירא

היישוב החדש יוקם למעשה על בסיס תוכנית להרחבת היישוב קלע אלון ששוכן 25 ק"מ צפונית לקצרין. התוכנית להרחבת היישוב אושרה כבר ב-2007 ומאפשרת בניית כ-400 בתים. בחוות דעת שהציג בשנה שעברה משרד הבינוי למועצה הארצית לתכנון ובנייה עולה כי הקמת הישוב תושלם תוך כ-20 שנה.

על אף העובדה שמדובר בתקציב צנוע מאוד להקמת יישוב זעיר, לא פחות משלושה משרדי ממשלה ושני גופים מטפלים בתוכנית - משרד ראש הממשלה, משרד הבינוי והשיכון, משרד ההתיישבות וכאמור גם ההסתדרות הציונית והחטיבה להתיישבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות