אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית הכפפות המלזית מציגה: רווח שנתי - ברבעון אחד צילום: רויטרס

יצרנית הכפפות המלזית מציגה: רווח שנתי - ברבעון אחד

מרוויחים מהקורונה: טופ גלאב רשמה זינוק של 366% ברווח הרבעוני, ההכנסות ניתרו ב-413%; מניית החברה קפצה ב-256% מתחילת השנה

12.06.2020, 19:42 | שירות כלכליסט

מחיר המניה של חברת טופ גלאב (Top Glove) המלזית, היצרנית הגדולה בעולם של כפפות חד פעמיות לשימוש רפואי, יותר משילש עצמו השנה הודות למגפת הקורונה – ואנליסטים סבורים שהוא יכול לטפס אף יותר.

קראו עוד בכלכליסט

מניית החברה שנסחרת בבורסות במלזיה ובסינגפור עלו ביותר מ-255% השנה. עלייה חדה בביקוש לכפפות "מצד כמעט כל מדינה בעולם" כתוצאה מהתפרצות הקורונה, העלתה את הרווחים הרבעוניים של טופ גלאב לרמת שיא, כך הודיעה החברה אתמול.

אנליסטים רבים נוקטים עמדה שורית ביחס למניה. על פי חברת הנתונים רפיניטיב, 18 מתוך 22 אנליסטים מחזיקים בהמלצת "קנייה חזקה" או "קנייה" למניות החברה. מחיר היעד החציוני של האנליסטים שנסקרו הוא 20.28 רינגיט מלזיים (4.75 דולרים) למניה – גבוה יותר ממחיר הסגירה שלה מאתמול שעמד על 16.7 רינגיט.

מפעל של טופ גלאב, צילום: גטי מפעל של טופ גלאב | צילום: גטי מפעל של טופ גלאב, צילום: גטי

נג צ'י הונג, אנליסט של בנק ההשקעות המלזי אפין הוואנג, העלה את מחיר היעד שלו ל-22.4 רינגיט למניה "כך שהוא ייקח בחשבון גם את תשקיף הביקוש החזק". לדבריו, "אנו מאמינים שהחששות מירידה חדה בביקוש במקביל לירידה במספר מקרי ההידבקות החדשים הם מוגזמים, מאחר שהביקוש מסין ממשיך לגדול למרות ששם הושגה שליטה על התפשטות המגיפה".

הרווח הנקי של טופ גלאב ברבעון שהסתיים במאי עלה ב-366% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והגיע ל-81.4 מיליון דולר – כמעט שווה לרווח בכל 2019, שהיה 86 מיליון דולר. זאת כתוצאה מהכנסות רבעוניות חסרות תקדים של 295.5 מיליון דולר – עלייה של 413% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות