אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטארבקס חזרה בה: תאפשר לעובדיה ללבוש חולצות של תנועת "חיי שחורים חשובים" צילום: בלומברג

סטארבקס חזרה בה: תאפשר לעובדיה ללבוש חולצות של תנועת "חיי שחורים חשובים"

השבוע פורסם כי הרשת אוסרת על עובדיה להשתמש בפריטי לבוש המזוהים עם המחאה על מותו של ג'ורג' פלויד; לאחר מחאה ציבורית, הודיעה היום הרשת כי תייצר 250 אלף חולצות עם כיתובי מחאה

12.06.2020, 21:27 | שירות כלכליסט

רשת סטארבקס הודיעה כי חזרה בה מהחלטה קודמת, ותאפשר לעובדים ללבוש חולצות ופריטי לבוש אחרים המזוהים עם תנועת "חיי שחורים חשובים" (Black Lives Matter); זאת, בעקבות קריאות ברשתות החברתיות להחרים את החברה, על רקע המחאות על הריגתו של ג'ורג' פלויד. 

קראו עוד בכלכליסט

ביום רביעי השבוע דיווח אתר "באזפיד" כי רשת בתי הקפה האמריקאית לא תאפשר לעובדיה ללבוש חולצות או פריטי לבוש אחרים של תנועת "חיי שחורים חשובים"; ההנהלה הצדיקה את ההחלטה בכך שלדבריה פריטי לבוש כאלה עלולים להתפרש באופן לא נכון, ולהצית אלימות.

 על אף שמדיניות סטארבקס אוסרת על שימוש בפריטי לבוש המזוהים עם זרמים פוליטיים או דתיים - עובדים ברשת אמרו ל"באזפיד" כי החברה העניקה להם סיכות ופריטי לבוש אחרים לרגל חגיגות הגאווה.  

סטארבקס ניו יורק, צילום: בלומברג סטארבקס ניו יורק | צילום: בלומברג סטארבקס ניו יורק, צילום: בלומברג

כעת, החליטה סטארבקס לנקוט מדיניות זהה כלפי המחאה בארה"ב בנושא היחס לשחורים. הרשת הודיעה כי תייצר 250 אלף חולצות עם כיתובים כמו "חיי שחורים חשובים" ו"אין צדק, אין שלום" עבור עובדיה בארה"ב וקנדה.

לפני כשנתיים היתה מעורבת סטארבקס בתקרית גזענית - שני לקוחות שחורים שחיכו לחבר שלהם בסניף של החברה נעצרו, לאחר שמלצר התקשר למשטרה. בעקבות כך העבירה החברה לעובדים הכשרה נגד גזענות.

בתחילת החודש הצטרפה סטארבקס לחברות רבות אחרות, ותרמה מיליון דולר לארגונים המקדמים שוויון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות