אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלים מקורונה - וקיבל חשבון אשפוז של יותר ממיליון דולר צילום: q13fox

החלים מקורונה - וקיבל חשבון אשפוז של יותר ממיליון דולר

הסיאטל טיימס: מייקל פלור, בן 70, חלה קשה והיה מאושפז במשך למעלה מחודשיים, כשבמרביתם היה מחוסר הכרה. כשהשתחרר חיכה לו חשבון באורך 181 עמודים, עם פירוט על כל טיפול ותרופה שקיבל

13.06.2020, 10:09 | שירות כלכליסט
מייקל פלור נחשב בארה"ב לחולה הקורונה שהחלים לאחר שהיה מאושפז לזמן הארוך ביותר. אולם, עכשיו מתברר שלהישג הזה מתלווה תג מחיר לא קטן: חשבון אשפוז של יותר ממיליון דולר. כך מדווח עיתון הסיאטל טיימס. 

קראו עוד בכלכליסט

פלור (70) הוגדר כחולה קשה בקורונה אך להפתעת כולם הצליח להחלים וכיום הוא מתאושש בביתו במערב סיאטל. אך לדבריו, כמעט וחטף התקף לב כשקיבל את חשבון האשפוז, שעומד על 1,122,501.04 דולר. התשלום מפורט בחשבון המתפרס על פני 181 עמודים. למזלו של פלור יש לו ביטוח רפואי והוא גם זכאי למדיקייר - הביטוח הממשלתי, כך שלא יצטרך לשלם מכיסו את מרבית החשבון. ייתכן גם שמכיוון שהוא חלה בקורונה והאשפוז לא נבע ממחלות אחרות, שלא יצטרך לשלם אפילו דולר אחד.

החשבון הגבוה הוא עבור 62 ימי האשפוז שלו בסווידיש מדיקל סנטר (Swedish Medical Center), כשבמרביתם היה חסר הכרה. עם זאת, אשתו מספרת שעל אף המחלה היה מודע למחיר היקר ובאחד מימי האשפוז הראשונים, כשעוד התעורר לפעמים, אמר לה "את חייבת להוציא אותי מפה. אנחנו לא יכולים להרשות את זה לעצמנו".

מייקל פלור ואשתו, צילום: q13fox מייקל פלור ואשתו | צילום: q13fox מייקל פלור ואשתו, צילום: q13fox

רק עבור החדר שלו במחלקת טיפול נמרץ הוא נדרש לשלם קרוב ל-10 אלף דולר ליום. בשל החשש מהדבקות, החדר היה אטום והכניסה אליו הייתה מותרת רק לאנשי הצוות הרפואי כשהם לבושים בביגוד מגן. במשך 42 ימים הוא היה מאושפז בתא מבודד, עליו הוא נדרש לשלם 408,912 דולר.

הוא היה מחובר למכונת הנשמה במשך 29 ימים בעלות של 2,835 דולר ליום, כלומק 82,215 דולר בסך הכול. תרופות מייצגות כרבע מהחשבון הכולל.

מצבו של פלור הוגדר כאנוש במשך יומיים, אז הפסיקו לפעול הלב, הכליות והריאות שלו. החשבון עבור אותם יומיים מפורט לאורך 20 עמודים ומסתכם בקרוב ל-100 אלף דולר. "הרופאים זרקו עליי כל מה שהם היו יכולים לחשוב עליו", מסביר פלור.

בסך הכול, החשבון כולל בסביבות 3,000 פריטים - כ-50 ליום. החשבון לא כולל שבועיים של שיקום שעבר פלור במוסד שיקומי.

"מרגיש אשמה על ששרדתי"

"אני מרגיש בעיקר אשמה על ששרדתי", מספר פלור. "יש תחושה כזו של למה דווקא אני? למה לי הגיע לקבל את כל זה? כשאני רואה את המחיר הגבוה של הכל, זה בהחלט מוסיף לאשמת השורדים שלי".

למזלו של פלור, הקונגרס אישר הקלות פיננסיות לחולי קורונה והקציב מעל 100 מיליארד דולר עבור בתי החולים וחברות הביטוח, כך שקרוב לוודאי שפלור אף לא יצטרף לשלם דבר עבור האשפוז הממושך, זאת בניגוד לחולי סרטן שעל אף הביטוח נדרשים לשלם חשבונות גבוהים עבור הטיפולים.

בחברות הביטוח מעריכים כי עלות הטיפולים לחולי הקורונה יעמדו על מעל 500 מיליארד דולר.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות