אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: שתי מדינות בארה"ב פתחו בחקירה נגד אמזון

דיווח: שתי מדינות בארה"ב פתחו בחקירה נגד אמזון

וושינגטון וקליפורניה בוחנות את ההתנהלות העסקית של ענקית הסחר המקוון מול מוכרים עצמאים, ובודקות, בין היתר, אם היא מקנה יתרון למוצרים שלה מול אלה של מוכרים עצמאים. גם הנציבות האירופית מנהלת חקירה דומה

13.06.2020, 18:38 | שירות כלכליסט

הרשויות בקליפורניה ובוושינגטון חוקרות את ההתנהלות העסקית של אמזון, כך לפי דיווחים בוול סטריט ג'ורנל ובניו יורק טיימס המתבססים על אנשים המעורים בנושא.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי העיתונים, החקירות יתמקדו בחלקן באופן שבו מתייחסת ענקית המסחר המקוון למוכרים העצמאיים בפלטפורמה שלה. אמזון לא הגיבה על הדיווח וממשרדי התובעים הכלליים של וושינגטון וקליפורניה מסרו כי הם אינם מגיבים על חקירות.  

מייסד ומנכ"ל אמזון ג מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס | צילום: איי אף פי מייסד ומנכ"ל אמזון ג

על פי הדיווח, בקליפורניה בוחנים את התנהלותה של אמזון בעת מכירת מוצרים שלה שבתחרות ישירה עם הסוחרים העצמאיים. באמזון טוענים כי המוצרים שלה מייצגים 1% בלבד מכלל המכירות הקמעונאיות השנתיות שלה. במקביל, במדינת וושינגטון חוקרים האם אמזון מקשה על המוכרים להציע את המוצרים שלהם למכירה בפלטפורמות אחרות, כך לפי הניו יורק טיימס. בשני המקרים החקירות עדיין בשלבים ראשוניים בלבד.

זו לא הפעם הראשונה שאמזון עומדת במרכז חקירות והאשמות. בחודש שעבר זימנה ועדת המשפטים של בית הנבחרים האמריקאי את מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס להעיד בנוגע להאשמות כי החברה משתמשת בנתונים המגיעים מהמוכרים העצמאיים כדי לייצר מוצרים שיתחרו בהם. בדומה, הנציבות האירופית חוקרת את תפקידה הכפול של אמזון הן כפלטפורמת מסחר והן כמוכרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות