אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קליל תעשיות מכפילה את התגמול עבור ייעוץ למנכ"ל שטראוס לשעבר צילום: אביגיל עוזי

קליל תעשיות מכפילה את התגמול עבור ייעוץ למנכ"ל שטראוס לשעבר

עם פרוץ משבר הקורונה ויתר קובי לוי על התוספת אותה קיבל תחת כובעו כדירקטור מומחה, וכעת היא תחזור להיות משולמת. החברה, העוסקת בתחום האלומיניום לענף הבנייה, נסחרת בשווי של 565 מיליון שקל

14.06.2020, 08:10 | אורנה יפת

קובי לוי, לשעבר מנכ"ל שטראוס ישראל, יזכה לתגמול מוגדל של 60 אלף שקל מחברת קליל תעשיות עבור שירותי ייעוץ אסטרטגי שהוא מספק לה תחת כובעו כדירקטור מומחה. זאת בנוסף לתגמול שלו הוא זכאי בהיותו דירקטור בחברה. קליל תעשיות, העוסקת בתחום האלומיניום לענף הבנייה, נסחרת בשווי של 565 מיליון שקל.

קובי לוי. "הוביל תהליכים אסטרטגיים", צילום: אביגיל עוזי קובי לוי. "הוביל תהליכים אסטרטגיים" | צילום: אביגיל עוזי קובי לוי. "הוביל תהליכים אסטרטגיים", צילום: אביגיל עוזי

לוי משמש כדירקטור בחברה משנת 2005. עד שנת 2014 ייעץ לחברה ללא תשלום, וקיבל גמול דירקטורים רגיל. בתחילת 2014 אושר לראשונה הסכם שלפיו הוא ישמש דירקטור מומחה המספק שירותי ייעוץ אסטרטגי בהיקף של 25% משרה, בתמורה ל־25 אלף שקל. בדצמבר 2019 אישרה האסיפה הכללית של קליל את הארכת תוקף ההסכם. במקביל עודכנה מדיניות התגמול ונקבע כי עלות שכרו של דירקטור מומחה, שעמדה באותה תקופה על 30 אלף שקל בחודש עבור 25% משרה, תוכפל ל־60 אלף שקל והיקף המשרה יגדל ל־50%.

ההסכם החדש נכנס לתוקף בתחילת חודש ינואר השנה, אך מיד לאחר מכן פרצה מגפת הקורונה. לנוכח המצב במשק ויתר לוי באופן חד־צדדי על מחצית מהסכום.

בעל השליטה בקליל, צורי דבוש, סיפר בראיון בעבר כי נפגש עם לוי לאחר שרכש את השליטה בחברה ב־2001 והתקשה להרים אותה. לדבריו, לוי נתן לו רשימה של 40 החלטות שעליו לקבל כדי לצאת מהמשבר, ועצות אלה הובילו לתוכנית התייעלות בקליל. ועדת התגמול קבעה כי הניסיון רב־השנים של לוי תרם מהותית לחברה: "נוסף על תפקידו כדירקטור מן המניין... הוצגו נתונים על אודות הישגיו של לוי... ובכלל זה הובלת תהליכים אסטרטגיים ופיתוח פעילויות חדשות לצד ייעוץ מתמשך בתחום השיווק, איתור וגיוס כוח אדם בכיר לחברה. תוצאת כל אלו, לצד פעולות נוספות שבוצעו בחברה, היא שיפור בתוצאות פעילותה", נכתב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות