אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כפול מניו יורק: מונקו היא העיר היקרה ביותר בעולם למגורים צילום: גטי

כפול מניו יורק: מונקו היא העיר היקרה ביותר בעולם למגורים

מחיר הנדל"ן הממוצע בשוק היוקרה בעיר עומד על 48,150 יורו למטר רבוע - כמעט כפול מהמחיר הממוצע בניו יורק, השלישית בדירוג שפורסם על ידי סוכנות הנדל"ן Savills; במקום השני: הונג קונג. מונקו היא גם העיר עם שוק שכירות היוקרה היקר ביותר, עם מחיר ממוצע של 126 יורו למ"ר לחודש

15.06.2020, 20:38 | שירות כלכליסט

בעיר מונקו פועל שוק דירות היוקרה היקר ביותר בעולם, למרות ירידת מחירים שנתית ממוצעת של 1.3% - כך לפי דירוג שפרסמה סוכנות הנדל"ן Savills.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר הנדל"ן הממוצע בעיר ירד בשנה שעברה בשיעור שנתי של 1.3%, לרמה של 48,150 יורו למטר רבוע, אך הירידה הקטנה הזו נרשמה לאחר עלייה של 18.1% ב-2018. הונג קונג מדורגת שנייה, עם מחיר ממוצע של 44,700 יורו למ"ר. שתי הערים הללו מוגבלות מאוד בשטחן, ומחזיקות במוניטין בינלאומי יוקרתי.

Bיו יורק. חצי מחיר לעומת מונקו, צילום: Vornado Realty Trust Bיו יורק. חצי מחיר לעומת מונקו | צילום: Vornado Realty Trust Bיו יורק. חצי מחיר לעומת מונקו, צילום: Vornado Realty Trust

מחיריהם של נכסי היוקרה בניו יורק, המדורגת במקום השלישי בעולם מבחינת שוק מכירות נדל"ן היוקרה, עומדים על כמעט חצי מאלה של מונקו, עם מחיר ממוצא של 24,300 יורו למ"ר.

מונקו, צילום: גטי מונקו | צילום: גטי מונקו, צילום: גטי

"במבט על השנה שלפנינו, בעוד ההשפעה הכלכלית של הקורונה עדיין לא ידועה במלואה, שוק נכסי המגורים במונקו ממוצב היטב לעמוד בכל סערה או מיתון", אמרה סופי צ'יק, מנהלת המחקר הבין לאומי של Savilles.

רחוב מאונט ניקולסון היוקרתי בהונג קונג, צילום: Wheelock Properties רחוב מאונט ניקולסון היוקרתי בהונג קונג | צילום: Wheelock Properties רחוב מאונט ניקולסון היוקרתי בהונג קונג, צילום: Wheelock Properties

למרות אי הוודאות שהביא עמו משבר הקורונה, בסוכנות חוזים שמחירי נכסי היוקרה במונקו לא ישתנו, ואולי אף ירשמו עלייה קטנה השנה, בין היתר עקב צמצום ההיצע וביקוש יציב, כך לדברי צ'יק. היקף מכירות הנדל"ן בעיר ירד מ-523 ב-2018 ל-462 ב-2019, כאשר מכירות של דירות חדשות נפלו ב-54% עקב היעדר היצע. מונקו היא גם העיר עם שוק שכירות היוקרה היקר ביותר, עם 126 יורו למ"ר לחודש, מחיר הגבוה ב-60% מניו יורק, העיר השנייה היקרה ביותר להשכרות יוקרה על פי סוכנות הנדל"ן הצרפתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות