אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלוויזיה: הורסת, במובן החיובי צילום: Laura Radford/HBO, באדיבות yes

טלוויזיה: הורסת, במובן החיובי

"להרוס אותה" המצוינת קולטת במדויק את דור המילניאלז. עם רגעי מתח וגיבורה שובת ושוברת לב

15.06.2020, 08:44 | רותה קופפר
"להרוס אותך", הסדרה החדשה שיצרה מיקלה קול הבריטית ממוצא גנאי ל־HBO, שהיא גם הכוכבת שלה, היא סדרה נהדרת, העוסקת בין היתר בנושאים כואבים. אראבלה (קול) היא צעירה לונדונית, שבתחילת הסדרה חוזרת מביקור באיטליה, שם בילתה עם חבר, שכבר פגשנו טובים ממנו בעולם ("כשאני אהיה מוכן להתקשר, אתקשר", הן מילות הפרידה המרגשות שלו). כסופרת היא נמצאת בדיוק בשלב הקשה כשמאחוריה הצלחה גדולה, וכעת היא צריכה להוכיח שזה לא היה מקרי, שהיא ראויה לכל השבחים וההזדמנויות שקיבלה.

אראבלה היא הקול של דורה, או קול כלשהו של דור כלשהו. היא כתבה ספר שנקרא "סיפורים של מילניאלית שנמאס לה", שהותיר כזה רושם על קהל היעד שלו, שצעירות עוצרות אותה ברחוב ומבקשות לעשות איתה סלפי. אראבלה מנסה להפחית בחשיבות הספר באומרה שזה רק לקט של ציוצים בטוויטר. בהוצאה לאור, שנקראת "קולות העתיד", כמובן, מחכים באיפוק חסר סבלנות לטיוטה של הספר החדש. גם הם חוששים כי נתנו אמון במישהי שעלולה לאכזב.

 מיקלה קול מתוך הסדרה "להרוס אותך", צילום: Laura Radford/HBO, באדיבות yes מיקלה קול מתוך הסדרה "להרוס אותך" | צילום: Laura Radford/HBO, באדיבות yes  מיקלה קול מתוך הסדרה "להרוס אותך", צילום: Laura Radford/HBO, באדיבות yes

עם שובה ללונדון, נותר לה לילה אחד לספק את הסחורה. היא בחסימה יצירתית, והטלפון הנייד המזמזם ללא הרף מבטיח מפלט מהמטלה. היא נענית לאחת ההצעות, רק להפסקה קצרה. הולכת לפגוש כמה חברים, ומוצאת את עצמה מבלה לילה שלם, של סמים המוחדרים למשקה שלה, אלכוהול ומפגשים שונים. בבוקר היא מתעוררת כשהיא לא זוכרת כלום מאירועי ליל אמש, חוץ מתמונה קשה של אדם מעליה, שהיא לא יודעת מיהו, ולא הסכימה לשכב איתו.

האירוע הזה נכתב בהשראת אירועים בחייה של קול, כמו הסדרה כולה, ולכן יש בה משהו כל כך אמיתי וקוסם, מהמוזיקה המלווה אותה, האופנה ולונדון עצמה, שמעוררת געגועים בכל פריים ופריים, מהנוף העירוני הנשקף מחלונות המשרדים המהודרים ועד בתי הקפה הקטנים בסוהו, ובעיקר קצב ההתרחשויות ומתן המידע.

הסדרה (אצלנו ב־yes, HOT וסלקום TV), שכל פרק בה נגמר בנקודה שמחייבת את המשך הצפייה בפרק הבא, מתקדמת בזרם תודעה קצת כאוטי, ממש כמו הזיכרונות שמתבהרים לגיבורה, חלקים־חלקים שמתחברים, לפעמים באופן אסוציאטיבי, לפעמים בהתקדמות ליניארית, כפי שמילניאלז תופסים את העולם — על קיר ביתה יש מסך אחד גדול, הטלוויזיה, שכל הזמן מעביר מידע על דברים שמתרחשים בעולם, ובמקביל המסך הקטן, הנמצא ביד, רוטט לו עם מידע אישי, בכל מקום, גם בשירותים, ובתוך כל זה ישנם היחסים עם בני האדם, שחלוקת הקשב (או היעדרה) מאפשרת גם אותם. לאראבלה יש הרבה חברים, בדרגות שונות של קרבה, ושל נחמדוּת. חלקם חברי נפש כמו קוואמי (פאפה איסיידו), מדריך כושר ומכור לגריינדר, וטרי (ורוצ'ה אופיה), שחקנית בתחילת דרכה שהולכת מאודישן לאודישן, שמלווים את אראבלה ברגעים הקשים ומבלים איתה ברגעים הקלים. אם היה משהו שהציק ב"בנות", הסדרה שנרמז אליה קודם, ושמרבים להשוות את "להרוס אותך" אליה, זה החברויות הגרועות בין הצעירות. כאן החברויות האלה ממלאות את הלב. בכלל, הסדרה הזאת עושה משהו ללב, מעסה אותו, משעשעת אותו וגם קצת שוברת אותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות