אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לונדון זה כאן: משרד התחבורה יערוך פיילוט של אוטובוסים דו-קומתיים צילום: אלכס קולומויסקי

לונדון זה כאן: משרד התחבורה יערוך פיילוט של אוטובוסים דו-קומתיים

לפי התוכנית של המשרד, ברבעון הראשון של 2021 יופעלו ארבעה אוטובוסים דו-קומתיים בקווים בין-עירוניים של אגד; השרה רגב: "המטרה שלנו - לאפשר ליותר ויותר אזרחים לוותר על הרכב הפרטי"

14.06.2020, 19:18 | ליאור גוטמן

שרת התחבורה, מירי רגב, יוזמת ניסוי (פיילוט) חדש, במסגרתו יופעלו אוטובוסים דו-קומתיים בקווים בין-עירוניים של אגד. זאת, כחלק מתהליכי ההתייעלות ושיפור השירות לנוסעי התחבורה הציבורית.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת המשרד, בשלב הראשון של הניסוי יופעלו ארבעה אוטובוסים דו-קומתיים, שייכנסו לשירות ברבעון הראשון של 2021. ההפעלה מוגבלת בשלב זה לקווים הבין-עירוניים והפרבריים המהירים. דגם האוטובוס המוצע יכיל 82 מקומות.

במשרד ירצו לבחון את מידת ההתאמה של דגם האוטובוס לאקלים הישראלי ולתוואי השטח המקומי, יכולת קליטת הנוסעים, שימוש בתא מטען ייחודי המצוי בגב האוטובוס, והתאמתו למעבר גשרים ברחבי הארץ.

לדברי רגב, "האוטובוס הדו-קומתי יאפשר את הגדלת קיבולת הנוסעים והתמודדות עם המחסור בנהגים במערך התחבורה הציבורית. מדובר בחלק ממענה כולל לתחבורה ציבורית נגישה, מזמינה ונוחה לציבור הישראלי, שמטרתה לתת מענה לפקקים בכבישים ולאפשר ליותר ויותר אזרחים לוותר על הרכב הפרטי ולעשות שימוש בתחבורה הציבורית״.

אוטובוס דו-קומתי בלונדון. בקרוב בישראל?, צילום: Shutterstock אוטובוס דו-קומתי בלונדון. בקרוב בישראל? | צילום: Shutterstock אוטובוס דו-קומתי בלונדון. בקרוב בישראל?, צילום: Shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות