אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד החינוך: שנת הלימודים תוארך; ארגון המורים: זה לא חוקי

משרד החינוך: שנת הלימודים תוארך; ארגון המורים: זה לא חוקי

על פי ההחלטה, כיתות י' וחטיבות הביניים ימשיכו ללמוד עד ה-1.7 ובתי הספר היסודיים עד ה-13.7. בכך קיבל משרד החינוך את דרישת מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, שאיימה שבתי הספר היסודיים לא ימשיכו את לימודיהם באוגוסט. ארגון המורים: מה הקשר בין כיתות י' לכיתות א'?

14.06.2020, 19:17 | שחר אילן

משרד החינוך החליט: כיתות י' ימשיכו ללמוד עד ה-1.7. בכך קיבל המשרד את דרישת מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, שאיימה שבתי הספר היסודיים לא ימשיכו את לימודיהם באוגוסט ודחה את עמדת ארגון המורים העל יסודיים. ארגון המורים הודיע בתגובה כי ההארכה אינה חוקית, אולם אינו מאיים בהשבתה.

קראו עוד בכלכליסט

ממשיכים ללמוד, צילום: עיריית תל אביב-יפו ממשיכים ללמוד | צילום: עיריית תל אביב-יפו ממשיכים ללמוד, צילום: עיריית תל אביב-יפו

ארגון המורים העל יסודיים הגיע להסכם על האוצר שהמורים ילמדו את התלמידים עד הגשה לבגרות. זה הותיר את כיתות י' ללא סיכום ברור. הסתדרות המורים סיכמה על תוספת של 9 ימים כלומר לימודים עד ה-13.7 ביסודי ועד ה-1.7 בחטיבות הביניים. אלא שבן דוד איימה שאם כיתות י' לא ילמדו גם כן 9 ימים - ההסתדרות תיסוג מההסכם.

היום הודיע שר החינוך, יואב גלנט, כי בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים (גן עד כיתה ו): הלימודים יסתיימו בתאריך ה-13.7.2020, כאשר ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ד' שהוריהם ירצו בכך יוכלו להמשיך את לימודיהם במסגרת של "בתי הספר של החופש הגדול". מסגרת זו תחל פעילותה בתאריך ה- 14.7 ועד לתאריך ה- 6.8.2020.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, צילום: ראובן קפוצינסקי מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד | צילום: ראובן קפוצינסקי מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, צילום: ראובן קפוצינסקי

כאמור, חטיבות הביניים והחטיבה העליונה (כיתות ז-י): יסיימו לימודיהם בתאריך ה- 1.7.2020. תלמידי החטיבה עליונה כיתות יא-יב: ימשיכו בהכנות לקראת בחינות הבגרות שיפתחו בתאריך ה- 22.6 ויסתיימו בתאריך ה- 27.7.2020.  ההחלטה התקבלה בשיתוף ובהסכמה בין משרדי החינוך והאוצר ובהסכמה עם השלטון המקומי.

עוד מציינים במשרד החינוך ששר החינוך גלנט, הודיע גם כי במסגרת ההליך והסיכום שלו עם הממונה על השכר באוצר ועם אגף התקציבים באוצר, שעת למידה מרחוק תהא שוות ערך כספית ולימודית ללמידה פיזית בכיתה.

להחלטה זו חשיבות לא רק של קבלת עמדת הסתדרות המורים לגבי העבר אלא גם לגבי אפשרות של סגר נוסף שבו תתבצע למיד מרחוק. זו קבלה מלאה של עמדת ארגוני המורים ודחיית עמדת האוצר.

ארגון המורים: הארכת שנת הלימודים לא חוקית. אינו מאיים בהשבתה

ארגון מורים הגיב בהודעה לא לוחמנית יחסית שמתווכחת ארוכות עם עמדת משרד החינוך אבל אינה כוללת איום בהשבתה. מההודעה אפשר להבין שהארגון ימקד את התנגדותו בפעילות משפטית בטענה שלא ניתן לחייב את מורי כיתות י' לעבוד ימים נוספים. הארגון טוען ש"המערכת מבזבזת כספים להשאיר את שערי ביה"ס פתוחים רק על מנת לשרת סעיף לא חוקי בהסכם מביך שעשה משרד האוצר על גב מורי ישראל".

לטענת הארגון, "שנת הלימודים מסתיימת ב-19.6.20. תלמידי כיתות י' סיימו את מלוא החומר הפדגוגי כפי שהורה מנכ"ל משרד החינוך ותלמידי כיתות י' לא הפסידו ולו יום לימודים אחד. נציין עוד כי בכל מקרה מדי שנה לא מתבצעת למידה בבתיה״ס בסוף השנה וזו מנוצלת לטובת טקסי ואירועי הסיום, שהתבטלו בגלל מגיפת הקורונה".

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, צילום: יאיר שגיא יו"ר ארגון המורים, רן ארז | צילום: יאיר שגיא יו"ר ארגון המורים, רן ארז, צילום: יאיר שגיא

בהודעת הארגון נאמר עוד ש"הסעיף שבו מזכ"לית הסתדרות המורים התנתה את הסכמתה לכך שמורי החינוך היסודי יאריכו את שנת הלימודים ויקצרו את החופש הגדול בכך שגם תלמידי כיתות י' יקצרו את החופש הגדול שלהם הזוי. מה הקשר בין כיתות י' לכיתות א'? מדי יום נדבקים עשרות תלמידים ומורים במגיפה והמצב הרצוי הוא שלא לאלץ איש להגיע לביה"ס".

" לא ניתן", טוענים עוד בארגון, "לאלץ את מורי כיתות י' לעבוד בימי חופשה אשר עבורם הם כבר עבדו. אין מקור משפטי לקיצור החופש הגדול". הארגון תוקף את מזכ"לית הסתדרות המורים, "שבאופן מובהק פועלת בניגוד מוחלט לציבור אותו היא אמורה לשרת - מורי בתיה"ס" .

עוד נמסר: "הסתדרות המורים חזרה הערב על עמדתה המאיימת כי 'ההסכם שעליו חתמנו עם המדינה מקבע את עיקרון השוויון בין כלל עובדי ההוראה. כפי שכבר ציינו בעבר, אם המדינה לא תכבד את עיקרון השוויון, הרי שבהתאם להסכם, מועד סיום שנת הלימודים בחטיבות הביניים יהיה ב-19.6.20, בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים ב-30.6.20'".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות