אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשימת הנכסים של חיים כץ: 6.5 דירות, מגרש וקרקע חקלאית צילום: שלו שלום

רשימת הנכסים של חיים כץ: 6.5 דירות, מגרש וקרקע חקלאית

במהלך חקירתו על ההתפקדויות לליכוד התעורר חשד כי כץ העלים מס על הכנסות מדמי שכירות של דירותיו. רשות המסים חוקרת

15.06.2020, 07:13 | תומר גנון, עמיר קורץ ועמרי מילמן
תיק התעשייה האווירית נגד חיים כץ אמנם נסגר מחוסר ראיות, אבל מידע שהתגלה בחקירה עבר לרשות המסים ועומד במרכז חקירה נוספת שנפתחה נגדו, שעליה נודע בדצמבר האחרון. כץ נחקר באזהרה כמה פעמים בחשד להעלמת מס מהכנסות על דמי שכירות מדירות שבבעלותו. ממצאי המשטרה מעלים כי על שמם של כץ ואשתו רשומים 6.5 דירות, קרקע חקלאית ומגרש בשווי מוערך של יותר מ־18 מיליון שקל. על פי אתר מידע נדל"ן של רשות המסים, מאז הסתיימה החקירה נמכר אחד הנכסים, קוטג' של 6 חדרים בשוהם, ב־4 מיליון שקל. על פי נסח הטאבו, הנכס נמכר ביולי 2019 למיה שנל בלט, בכירה בתעשייה אווירית, ולבעלה.

על פי בדיקה באתרי הנדל"ן מדלן ויד 2, ניתן להעריך כי דמי השכירות שניתן לקבל כיום מהנכסים הם כ־27 אלף שקל בחודש. לא ידוע מהו היקף ההכנסות משכירות שרשות המסים חושדת שבגינן לא שולם מס.

"דירה בבני ברק? לא שלי"

נכסיו של כץ נידונו במהלך החקירה הראשונה במשטרה (29.6.17) בעקבות חשד שלא שילם על עבודות שביצע בהן קבלן שיפוצים שהעניק שירותים גם לתע"א. "יש לי 5.5 דירות ושני מגרשים", אמר כץ לחוקר צחי בן חמו ופירט את הנכסים שבבעלותו: 2 דירות ברמת גן – ברחוב המלך יוסף 14 וברחוב ביאליק 120, שקיבל לדבריו בירושה מאביו; 2 דירות בשוהם, אחת ברחוב שגיא 20, שבה הוא מתגורר, ואחת ברחוב עדולם 44. דירה בגני תקווה בדרך אילות 10, וחצי דירה בדרך אילות 12 בגני תקווה, כשהחצי השני שייך לבנו. כמו כן בבעלותו מגרש חקלאי בגבעת שמואל וחצי מגרש נוסף בנחלת יהודה (300 מ"ר, החצי השני על שם הוריו ואחיו).

בחקירתו כעבור חודשיים (10.8.17) ציפתה לכץ הפתעה. החוקרים גילו דירה נוספת שרשומה על שמו. "בחקירה הקודמת רשמנו על דף אילו נכסים יש לך", אמר החוקר בן חמו לכץ והקריא את הרשימה. "מה חסר? איזה נכס?", שאל.

כץ השיב: "כלום".

חוקר: "הרב קוק 45 בבני ברק של מי?".

כץ: "של הבן שלי אמיר".

חוקר: "יש פה נסח טאבו. כתוב כץ חיים ורות".

כץ: "העברתי לבן שלי, אמיר. תוציאו מעודכן".

חוקר: "זה נסח שהוצאנו היום. יש לך קשר לדירה? השוכרים אומרים שהם מדברים רק איתך".

כץ: "עד כמה שזכור לי לא".

חוקר: "למה הדירה מפוצלת שלא כחוק? לדירה אין היתר פיצול".

כץ: "פיצלתי אותה, אני עבריין גדול".

חוקר: "יכול להיות שבגלל זה לא אמרת?"

כץ: "כי זה לא שלי".

מבדיקת "כלכליסט" (יוני 2020) בלשכת המקרקעין עולה כי הדירה עדיין רשומה על שמם של בני הזוג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות