אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו התערב - החוק האוסר על חברות האשראי להיכנס לתחום הביטוח יועלה להצבעה צילום: אלעד גרשגורן, עומר מסינגר

נתניהו התערב - החוק האוסר על חברות האשראי להיכנס לתחום הביטוח יועלה להצבעה

לאחר שאתמול הודיע שר האוצר כץ על התנגדותו לחוק, אותו מקדם ח"כ מיקי זוהר, הוחלט לבקשת רה"מ כי הדברים "ייבחנו לעומק" על מנת להגיע להסכמות ולצמצם פערים לפני הדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה בשבוע הבא. בשבוע שעבר פורסם כי כל הרגולטורים הרלוונטיים מתנגדים להצעת החוק של זוהר

15.06.2020, 08:34 | צבי זרחיה

לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו, סיכמו שר האוצר ישראל כץ ויו"ר הקואליציה מיקי זוהר, שהצעת החוק למניעת כניסת חברות האשראי לענף הביטוח תבחן לעומק על מנת להגיע להסכמות ולצמצם פערים ביניהם. החוק יובא להצבעה ביום ראשון הקרוב בוועדת השרים לענייני חקיקה.

קראו עוד בכלכליסט

מיקי זוהר וישראל כץ, צילום: עומר מסינגר, אלכס קולומויסקי מיקי זוהר וישראל כץ | צילום: עומר מסינגר, אלכס קולומויסקי מיקי זוהר וישראל כץ, צילום: עומר מסינגר, אלכס קולומויסקי

לאחר שאתמול הודיע שר האוצר על התנגדותו לחוק אותו מקדם ח"כ זוהר, איים האחרון להגיש שינויים לחוק למתן עידוד לתעסוקה, שצפוי לעלות הערב להצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. כעת צפוי זוהר לוותר על העניין. עם זאת, כץ הודיע שהוא לא מתחייב לקבל את עמדתו של זוהר בעניין החוק שאוסר על כניסתן של חברות כרטיסי האשראי לתחום הביטוח.

אתמול החליטה ועדת השרים לענייני חקיקה לדחות בשבועיים את הדיון בהצעת החוק, מבלי לדון בו כלל. להצעת החוק התנגדו שר האוצר ובכירים בכחול לבן. מוקדם יותר בבוקר צייץ כץ בחשבון הטוויטר שלו: "בכוונתי לקדם תחרות במשק כאמצעי חשוב להגברת הצמיחה והורדת יוקר המחיה. הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר למנוע מחברות כרטיסי אשראי לפעול בשוק הביטוח, מהווה ניסיון לחסום תחרות ולסייע לחברות הביטוח על חשבון הציבור הרחב, ודינה להידחות". 

בתגובה לדבריו של כץ צייץ מיקי זוהר: "היה מצופה משר האוצר להיאבק למען אלפי סוכני הביטוח כמו שנאבק למען ענף המוניות במלחמתו באובר. ההחלטה לאפשר לחברות האשראי להיכנס לשוק הביטוח יכולה היתה להיות נכונה אם היו הופכים אותן לחברות ביטוח. כשמצ'פרים בשביל רפורמת בכר והופכים את חברות האשראי לסוכני ביטוח, מחסלים ענף שלם. האזרח לא מרוויח אגורה. טוב יהיה ששר בכיר בממשלה יעשה שיעורי בית לפני שהוא מצייץ".

בשבוע שעבר פורסם כי כל הרגולטורים הרלוונטיים מתנגדים להצעת החוק של זוהר: בנק ישראל, אגף התקציבים באוצר, רשות התחרות ורשות שוק ההון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות