אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשש להתפרצות מחודשת של הקורונה בבייג'ינג: מחסומי דרכים הוקמו, בתי ספר נסגרו צילום: רויטרס

חשש להתפרצות מחודשת של הקורונה בבייג'ינג: מחסומי דרכים הוקמו, בתי ספר נסגרו

לאחר כחודשיים ללא מקרי הדבקות חדשים, רשויות הבריאות בבירת סין דיווחו על 79 חולים חדשים ב-4 הימים האחרונים - הריכוז הגבוה ביותר של הדבקויות חדשות מאז פברואר; מקורה של ההתפרצות הנוכחית הוא בשוק המזון הסיטונאי שינפאדי, הגדול ביותר באסיה. הרשויות הורו על הרחבת היקף הבדיקות

15.06.2020, 12:20 | שירות כלכליסט

החשש מהתפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בבייג'ינג הובילה לכך שמחסומים הוצבו מחדש בחלק מהמחוזות, בתי ספר נסגרו והרשויות הורו על הרחבת היקף הבדיקות.

לאחר כחודשיים בלי מקרי הדבקות חדשים, רשויות הבריאות בבירת סין דיווחו על 79 חולים חדשים בארבעת הימים האחרונים, הריכוז הגבוה ביותר של הדבקויות חדשות מאז פברואר. "הסיכוי שהמגיפה תתפשט הוא גבוה ביותר, לכן עלינו לנקוט בצעדים החלטיים", מסר הו הג'יאנג, דובר עיריית בייג'ינג במסיבת עיתונאים שקיים היום (ב') בנושא. מקורה של ההתפרצות הנוכחית הוא בשוק המזון הסיטונאי שינפאדי (Xinfadi), שבו נמכרים בכל יום אלפי טונות של ירקות, פירות ובשר. שינפאדי נחשב לשוק המזון הסיטונאי הגדול ביותר באסיה, ושטחו זהה לזה של 160 מגרשי כדורגל - כלומר, גדול פי 20 מהשוק בווהאן, בו פרצה המגיפה.

קראו עוד בכלכליסט

תור לרכבת בבייג תור לרכבת בבייג'ינג | צילום: רויטרס תור לרכבת בבייג

בעקבות העלייה הזו במספר החולים הוחזרו בשכונות רבות בעיר הצעדים המחמירים לבלימת ההתפשטות, כשלפחות בשלושה מחוזות הכריזו על "מצב מלחמה". הצעדים הללו כוללים הקמת מחסומים, סגירת בתי ספר ומתקני ספורט ובדיקת חום של המבקרים בקניונים, סופרמרקטים ובנייני משרדים.

בחלק מהמחוזות אף הסתובבו פקחים שחיפשו אחר אנשים שביקרו לפי הדיווחים בשוק, או שהיו בקשר עם אנשים שביקרו בשוק.

במקביל התרחב היקף בדיקות הקורונה בעיר, כאשר מאז יום ראשון נערכו עשרות אלפי בדיקות. רשויות הבריאות בעיר דיווחו כי נאספו דגימות מ-8,950 אנשים שביקרו בשוק, ועד כה התקבלו 6,075 תוצאות שליליות.

בעקבות זאת רשויות מקומיות בערים אחרות בסין הזהירו את התושבים מנסיעות לא חיוניות לבייג'ינג, והורו על תושבים החוזרים מהעיר להיכנס לבידוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות