אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה חוזרת לשגרה: החנויות נפתחות היום, איזיג'ט מחדשת חלק מהטיסות צילום: רויטרס

בריטניה חוזרת לשגרה: החנויות נפתחות היום, איזיג'ט מחדשת חלק מהטיסות

בשלב זה תפעיל חברת התעופה רק מספר קטן יחסית של קווים, רובם פנימיים בתוך בריטניה - אך גם מספר טיסות בינלאומיות מצרפת, שוויץ, איטליה ופורטוגל. בחנויות שנפתחו הבוקר מחדש יידרשו הלקוחות לשמור על מרחק של 2 מטר זה מזה ולא לגעת במוצרים שאין בכוונתם לרכוש

15.06.2020, 12:57 | שירות כלכליסט

חברת התעופה איזיג'ט מחדשת היום (ב') את הטיסות שלה, אותן הפסיקה ב-30 במרץ על רקע התפשטות נגיף הקורונה בעולם. החברה הבריטית תקיים בשלב זה רק מספר קטן של טיסות, רובן פנימיות בתוך בריטניה - לערים כמו אדינבורו ובלפסט, אך תפעיל גם כמה טיסות בינלאומיות מצרפת, שוויץ, איטליה ופורטוגל. בהתאם לחוקים החדשים, הנוסעים יידרשו לחבוש מסיכות בזמן הטיסה ולא יוגש מזון.

קראו עוד בכלכליסט

מטוסים של איזיג מטוסים של איזיג'ט בנמל התעופה לוטון, לונדון | צילום: רויטרס מטוסים של איזיג

הטיסה הראשונה של איזיג'ט מאז הסגר יצאה לדרך הבוקר, משדה התעופה גטוויק בלונדון לגלזגו. בחברה מקווים שפתיחת הגבולות בין המדינות תעזור לה להתאושש ממשבר הקורונה, אך התוכניות הללו עלולות להיפגע בשל דרישת הממשלה הבריטית כי כל המבקרים במדינה ייכנסו לבידוד של 14 יום. בחודש שעבר הודיעה החברה כי בשל המשבר תקצץ 4,500 משרות - כ-30% מכוח העבודה שלה - וכעת הזהירה כי חובת הבידוד עלולה להוביל לפיטורים נוספים.

באיזיג'ט מתכננים להרחיב את הטיסות בחודשי הקיץ, כך שעד אוגוסט יחזרו ל-75% מהנתיבים, אך הטיסות יופעלו בתדירות נמוכה יותר.

חנות פריימרק נפתחת בלונדון, צילום: רויטרס חנות פריימרק נפתחת בלונדון | צילום: רויטרס חנות פריימרק נפתחת בלונדון, צילום: רויטרס

גם החנויות בבריטניה נפתחות היום

במקביל, היום נפתחות בבריטניה גם החנויות, לאחר שלושה חודשים. עם זאת, חוויית הקנייה תהיה שונה מכפי שהתרגלנו אליה עד כה, כולל חוצצים מפלסטיק בקופות וסימונים על הרצפה שיבטיחו כי הלקוחות ישמרו על מרחק של 2 מטרים אחד מהשני. עם זאת, הקונים לא ידרשו לחבוש מסיכות בעת הביקור בחנויות. 

חנות Tezenis ברחוב אוקספורד, לונדון, צילום: רויטרס חנות Tezenis ברחוב אוקספורד, לונדון | צילום: רויטרס חנות Tezenis ברחוב אוקספורד, לונדון, צילום: רויטרס

הלקוחות יתבקשו גם לא לגעת במוצרים שהם לא מתכננים לרכוש, והעובדים יצטרכו לחטא את העגלות לאחר כל שימוש. השינויים יכללו גם את סגירת תאי המדידה בחנויות הבגדים, וניטור מספר הלקוחות שיכולים להימצא בכל עת בחנות. בפריימרק, למשל, התחייבו לנקות את ידיות העגלות לאחר כל שימוש, והדגישו כי יפתחו רק חצי מהקופות כך שאפשר יהיה לשמור על מרחק בזמן העמידה בתור.

ראש הממשלה בוריס ג'ונסון אמר שאמנם הוא אינו יודע אם הלקוחות יחזרו כבר עכשיו בהמוניהם לחנויות, אך קרא לאנשים לעשות שופינג בביטחון. "אני חושב שאנשים צריכים לצאת לקניות ולעשות את זה בביטחון, אך עליהם כמובן לשמור על חוקי הריחוק החברתי", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות