אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרגולטור הקפיא קו של חברת התעופה הגדולה בסין בגלל התפרצות קורונה צילום: שאטרסטוק

הרגולטור הקפיא קו של חברת התעופה הגדולה בסין בגלל התפרצות קורונה

הקו שהוקפא הוא בין גואנגז'ו לדאקה שבבנגלדש, לאחר ש־17 חולי קורונה התגלו בטיסה בשבוע שעבר. בשועות האחרונים התנהל הקו לדאקה באופן לא סדיר, ומאז תחילת יוני פועלות בו שתי טיסות שבועיות

15.06.2020, 20:36 | שירות כלכליסט

מינהל התעופה האזרחי הסיני (CAAC) השהה היום (ב') את טיסותיה של חברת התעופה הגדולה במדינה, צ'יינה סאות'רן איירליינס, בין גואנגז'ו לדאקה שבבנגלדש, לאחר ש־17 חולי קורונה התגלו בטיסה בשבוע שעבר. על כך מדווח "סאות' צ'יינה מורנינג פוסט".

קראו עוד בכלכליסט

הקפאת הקו מגיעה ברקע ההתפרצות החדשה של המגפה בבייג'ינג במהלך סוף השבוע, והוא הראשון שפעילותו נפגעת תחת חוקים חדשים שהשית הממשל. לפי החוקים החדשים שנכנסו לתוקף ב־4 ביוני, קו תעופה יבוטל למשך שבוע אם מתגלים בטיסה לסין בין חמישה לתשעה נוסעים חולי קורונה. במקרה של עשרה נוסעים או יותר שחלו במחלה, הנתיב יוקפא למשך ארבעה שבועות.

מטוס של צ מטוס של צ'יינה סאות'רן איירליינס | צילום: שאטרסטוק מטוס של צ

לפי CAAC, הקו המדובר, טיסה מספר CZ392, יושהה למשך ארבעה שבועות החל ב־22 ביוני. הקו מחבר בין המחוז הדרומי בסין לבין בנגלדש, לשם העבירו יצרני טקסטיל סינים רבים את פעילותם בשנים האחרונות בגלל עלויות העבודה הזולות.

בשבועות האחרונים התנהל הקו לדאקה באופן לא סדיר, ומאז תחילת יוני פועלות בו שתי טיסות שבועיות. בעקבות ההגבלות שהוטלו כעת יבוטלו שתי טיסות מתוכננות, אך טיסה אחת עדיין תתבצע בשבוע הבא, לפני שהאיסור ייכנס לתוקף.

ה־CAAC אפשר גם לכמה חברות תעופה זרות לחדש את טיסותיהן השבועיות לעיר אחת בסין לבחירתן, החל ב־8 ביוני. חברות התעופה הללו יוכלו להגדיל את תדירות הטיסות שלהן לפעמיים בשבוע, אם במשך שלושה שבועות רצופים לא יתגלו בהן נוסעים עם קורונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות