אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר חודשים של הכנות: ווטסאפ משיקה את שירות התשלומים שלה – בברזיל צילום: ווטסאפ

לאחר חודשים של הכנות: ווטסאפ משיקה את שירות התשלומים שלה – בברזיל

המשתמשים בברזיל יהיו הראשונים בעולם שיוכלו להעביר ולקבל כספים באמצעות האפליקציה תוך שימוש בפייסבוק פיי, שירות התשלומים שהשיקה החברה האם בשנה שעברה; לא תיגבה עמלה על התשלום

15.06.2020, 21:27 | שירות כלכליסט

לאחר חודשים של הכנות ובדיקות, ווטסאפ סוף סוף משחררת לעולם את שירות התשלומים באפליקציה שלה – גם אם באופן מוגבל בינתיים.

קראו עוד בכלכליסט

שירות ההודעות המיידיות שבבעלות פייסבוק הודיעה היום (ב') כי המשתמשים בברזיל יהיו הראשונים בעולם שיוכלו להעביר כספים ולקבלם באמצעות האפליקציה, תוך שימוש בפייסבוק פיי, שירות התשלומים שהשיקה החברה האם בשנה שעברה.

 , צילום: ווטסאפ צילום: ווטסאפ  , צילום: ווטסאפ

בבלוג שפרסמה מציינת ווטסאפ שבשלב זה כי התשלומים שיבוצעו בשירות לא יהיו כרוכים בגבייה כלשהי (כלומר,בעמלה), אך בעלי עסקים כן ישלמו עמלה בשיעור של 3.99% על התשלומים שיקבלו באמצעות האפליקציה.

התשלומים עצמם יבוצעו באמצעות אישור טביעת אצבע או קוד בעל 6 ספרות. על מנת להשתמש בשירות יש לקשר בין חשבון הווטסאפ לכרטיס האשראי או כרטיס החיוב שבבעלות המשתמש.

לצורך השקת השירות התקשרה ווטסאפ עם מוסדות פיננסיים בברזיל (בהם Banco do Brasil, Nubank, Sicredi) ועם חברת הסליקה Cielo. "הקמנו מודל פתוח שיאפשר שילוב של שותפים נוספים בעתיד", נאמר בהודעה.

ווטסאפ העדיפה את ברזיל על הודו

מדובר בחדשות מפתיעות במידת מה, שכן ווטסאפ ערכה בחודשים האחרונים בדיקות של שירות התשלומים החדש שלה עם משתמשים בהודו דווקא (המערכת בבדיקות לא התבססה על פייסבוק פיי אלא על UPI). לפיכך, רבים הניחו ששוק האפליקציות הגדול בעולם יהיה הראשון שבו יושק השירות.

ואולם, החברה האם פייסבוק עדיין תקועה במבוך הרגולטורי הסבוך בהודו, שמנע ממנה להרחיב את השירות של פייסבוק פיי מעבר מספר מצומצם שנקבע בהיתרים שניתנו לה. במצב דברים זה, הודו ירדה מהפרק.

בהודו יש 400 מיליון משתמשים פעילים חודשיים בווטסאפ, המדינה הגדולה בעולם מבחינת משתמשים באפליקציה. ברזיל היא השנייה ברשימה, עם 200 מיליון משתמשים חודשיים פעילים.

"שירות התשלומים בווטסאפ יוצא לדרך היום בברזיל והמטרה שלנו היא לספק אותו לכולם בשלבים הבאים. יותר מ-10 מיליון עסקים קטנים הם הלב הפועם של הקהילות הברזילאיות. עכשיו, בנוסף ליכולת לקבל את הקטלוג של החנות בהודעות בווטסאפ, הלקוחות יוכלו גם להעביר בה תשלומים עבור המוצרים", נאמר בהצהרה שפרסמה ווטסאפ.

לפי ההודעה, המשתמשים יוכלו, תוך כדי שיחת צ'אט עם העסק המקומי (שיחות שהיא מתארת בהודעה כ"טבע שני" בברזיל, בין לקוחות לעסקים הקטנים), לבצע ישר את הרכישה – ללא צורך במעבר לצ'אט חלופי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות