אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עזרא משך 400 מיליון שקל מנטו בשנה וחצי צילום: נועם מושקוביץ'

עזרא משך 400 מיליון שקל מנטו בשנה וחצי

מאז ששם את נטו אחזקות על המדף בנובמבר 18, היו”ר עזרא גרף 328 מיליון שקל מדיבידנדים ומכר 6% ממנה ב־75 מיליון שקל

15.06.2020, 21:33 | נורית קדוש

בהיעדר קונה לחברה, דודי עזרא הופך את נטו לפרת מזומנים. לפני שנה וחצי נחשף ב”כלכליסט” כי משפחת עזרא מנסה למצוא קונה לאחזקותיה בחבר, המזון נטו אחזקות, עם תג מחיר של מיליארד שקל על חלקה שעמד אז על 57%.

מאז עזרא, יו”ר החברה, הוביל מהלכים של חלוקת דיבידנדים, אשר יחד עם מכירת 6% מאחזקות המשפחה בחברה, אפשרו לו לגרוף כ־400 מיליון שקל בתקופה זו. במהלכים אלו הצליח עזרא להנות מכל העולמות: הוא נשאר עם השליטה בחברה ומושך ממנה דיבידנדים עד שהמצב ישתנה.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול החליט דירקטוריון החברה על חלוקת דיבידנד בגובה 180 מיליון שקל, אשר למעלה ממחציתו תגרוף משפחת עזרא, בעלת השליטה בנטו אחזקות, אשר מחזיקה בחברה ב־51%, הן דרך אחזקותיה בנאמנות (46.97%) והן דרך החברות־הבנות נטו מלינדה ומאיר עזרא אחזקות (4.17%). המקורות לחלוקת הדיבידנד מבוססים על עסקה מהותית שביצעה החברה לפני חודש, למכירת חלקה (50%) בחברת סיטונות הירקות והפירות ביכורי השדה דרום לשותפיה אילן וששי שבע בתמורה ל־215 מיליון שקל.

יו”ר נטו דודי עזרא. המשיך לחזק את פעילות הבשר והעוף, צילום: נועם מושקוביץ יו”ר נטו דודי עזרא. המשיך לחזק את פעילות הבשר והעוף | צילום: נועם מושקוביץ' יו”ר נטו דודי עזרא. המשיך לחזק את פעילות הבשר והעוף, צילום: נועם מושקוביץ

חגיגת המזומנים של משפחת עזרא לא מתבססת רק על העסקה עם האחים שבע, שהצליחו, על רקע משבר הקורונה, לחתוך את התמורה שישלמו לעזרא ב־28% ביחס למחיר שנקבע בהסכם הראשוני. עזרא ביצע שורת מהלכים נוספים. זה החל כשבחודש אפריל 2019 חילקה נטו אחזקות דיבידנד בגובה 80 מיליון שקל.

חמישה חודשים לאחר מכן חילקה החברה דיבידנד שמן יותר בגובה 130 מיליון שקל ואת השנה חתמה בדצמבר עם דיבידנד בגובה 250 מיליון שקל. בין לבין, בספטמבר האחרון, כשנה לאחר ששם את נטו על המדף וככל הנראה משהתייאש למצוא לה קונה במחיר שנקב, מכר עזרא 20% מאחזקותיה של נטו אחזקות בנטו מלינדה בתמורה ל־213 מיליון שקל.

העסקה התבצעה מחוץ לבורסה לפי שווי מניה של 47.4 שקל והובילה לזינוק בשווי המניה באותו יום ל־54 שקל. שבוע לאחר מכן משפחת עזרא מכרה 6% מאחזקותיה בנטו אחזקות תמורת 75 מיליון שקל.

במקביל, עזרא המשיך לחזק את החברה וקנה פעילויות בתחום העוף והבשר, אשר אפשרו לנטו להציג ברבעון הראשון זינוק של 76% ברווח הנקי שהסתכם ב־46 מיליון שקל. זאת בהמשך לצמיחה של 33% בהכנסות, שהסתכמו ברבעון הראשון ב־887 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות