אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגנית מטה הדיור לשעבר בדרך לחברת הנדל"ן של האחים נוימן צילום: יורם רשף

סגנית מטה הדיור לשעבר בדרך לחברת הנדל"ן של האחים נוימן

עו"ד מירי כהן, שנחשבה לדמות החזקה במטה הדיור באוצר ופרשה בתחילת השנה, מבקשת לקצר את תקופת הצינון שלה כדי לעבוד כסמנכ"לית בחברת הנדל"ן של האחים צחי וחן נוימן. במקביל היא מבקשת לספק ייעוץ משפטי להתאחדות בוני הארץ

16.06.2020, 08:51 | אמיתי גזית

עו"ד מירי כהן שהפכה בשנים האחרונות לדמות החזקה במטה הדיור של משרד האוצר ופרשה בתחילת השנה, מבקשת לקצר את תקופת הצינון כדי שתוכל להתחיל לעבוד כבר עתה כסמנכ”לית בחברת נדל”ן של האחים צחי וחן נוימן. בנוסף היא מבקשת לאפשר לה לקצר את הצינון כדי שתוכל לספק ייעוץ משפטי להתאחדות בוני הארץ, הגוף שמייצג את חברות הבנייה ואת היזמים. 

קראו עוד בכלכליסט

מבקשתה של כהן עולה כי היא מבקשת תקופת צינון של 4 חודשים במקום 12 כך שתוכל להתחיל לעבור בחברת הנדל"ן של האחים נוימן החל מתחילת יוני, כמו כן היא מבקשת תקופת צינון של 6 חודשים כך שתוכל לתת שירותים משפטיים להתאחדות החל מאוגוסט. 

כהן כיהנה ב־4 השנים האחרונות כסגנית ראש מטה הדיור ופרשה בתחילת השנה משום שכהונתה קצובה. בבקשתה היא מסבירה כי תכננה להקים משרד עורכי דין פרטי, אך בעקבות משבר הקורונה החליטה להיענות להצעות העבודה שהגיעו אליה. אחים נוימן הציעו במרץ השנה כי תשמש סמנכ”לית במשרה חלקית בחברת הנדל”ן שלהם, ואילו מנכ"ל התאחדות בוני הארץ פנה אליה ב־26 לאפריל והציע שתספק שירות יעוץ משפטי.

מירי כהן , צילום: יורם רשף מירי כהן | צילום: יורם רשף מירי כהן , צילום: יורם רשף

בתגובה לבקשתה המליצה נציבות שירות המדינה כי תקופת הצינון הראויה במקרה של עבודתה בחברת הנדל”ן תהיה 7 חודשים מיום פרישתה, כלומר צינון ארוך ב־3 חודשים מבקשתה של כהן, ו־10 חודשים ביחס להתאחדות בוני הארץ.

על פי עמדת הנציבות הסיבה לתקופת צינון קצרה יחסית לצורך תחילת עבודה בחברת הנדל”ן של נוימן היא העובדה שכהן לא טיפלה בסוגיות הנוגעות לחברות בנייה ספציפיות. כחברה במועצה הארצית לתכנון ובנייה הצביעה נגד אישור תוכנית להקמת ישוב בנגב, תוכנית שאישורה היה מיטיב עם האחים נוימן שמחזיקים במחצית מהזכויות בקרקע.

באשר לבקשה לעבוד בהתאחדות בוני הארץ כתבו בנציבות כי הם ממליצים על תקופת צינון ארוכה משום ש"מתעורר באופן מובנה חשש לפגיעה בטוהר המידות ובאמון הציבור וזאת לנוכח מהות תפקידה של המבקשת ורמת בכירותה". 

מנציבות שירות המדינה נמסר כי “עמדת נציבות שירות המדינה בבקשה הוגשה לוועדה למתן היתרים, אשר בהתאם לחוק שירות הציבור בסמכותה להחליט בדבר קיצור תקופת הצינון”.

מהמהתאחדות הקבלנים בוני הארץ נמסר: “בכפוף לאישור המדינה על סיום תקופת הצינון שלה, נשמח לעשות שימוש בידע ובניסיון של עורכת הדין מירי כהן”.

מירי כהן מסרה בתגובה: “ככל עובדת מדינה המכבדת את החוק בכוונתי לכבד כל החלטה שתתקבל ולפעול על פיה”.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות