אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה מוצרי צריכה תמכור לויסמן האירופית מערכות חימום ב-300 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

אלקטרה מוצרי צריכה תמכור לויסמן האירופית מערכות חימום ב-300 מיליון שקל

ויסמן התחייבה להשקיע כ-7 מיליון שקל בפיתוח המוצרים בישראל ובהקמת קו מוצרים ייעודי בשיתוף עם אלקטרה. לחברה ישראלית יש כבר הסכם דומה קבוצת בוש

16.06.2020, 10:22 | אורנה יפת

אלקטרה מוצרי צריכה מרחיבה את הפעילות בתחום מערכות החימום. החברה, בבעלות משפחת זלקינד, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברה אירופית לפיתוח וייצור מערכות חימום. לכלכליסט נודע כי מדובר בחברת ויסמן (S.A.R.L. WISEMAN). 

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הסכם ההתקשרות, תייצר אלקטרה מוצרי צריכה מערכות חימום לויסמן שהתחייבה לרכוש מערכות חימום בהיקף של כ-300 מיליון שקל בחמש השנים הקרובות.

אלקטרה מדווחת כי החברה התחייבה להשקיע כ-7 מיליון שקל בפיתוח המוצרים בישראל ובהקמת קו מוצרים ייעודי בשיתוף עם מחלקת הפיתוח של אלקטרה. על פי החברה, פיתוח קו המוצרים יימשך שנה ופעילות הייצור בישראל תתחיל במהלך 2021.

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, צילום: אוראל כהן צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה | צילום: אוראל כהן צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, צילום: אוראל כהן

מדובר בהסכם נוסף לשיתוף הפעולה של אלקטרה צריכה מול קבוצת בוש האירופית שגם לה מייצרת החברה מערכות חימום. בשנת 2019 מכרה אלקטרה צריכה מערכות חימום לשוק האירופי בהיקף כספי של 45 מיליון שקל.

גם בוש וגם ויסמן חתמו עם אלקטרה הסכם לפיו היא תייצר עבורם את המערכות שיימכרו תחת המותגים הבינלאומיים בוש וויסמן.

תחום מהערכות החימום הוגדר באלקטרה צריכה כמנוע צמיחה ובחברה מעריכים כי בתוך חמש שנים יגיע היקף המכירות של מערכות החימום בחברה להיקף המכירות של תחום המזגנים.

באלקטרה שמים דגש על שיווק המערכות למרכז וצפון אירופה, שם נמצאות המערכות כמעט בכל בית. 

אלקטרה צריכה סיימה את הרבעון הראשון של 2020 עם עלייה של 4.4% בהכנסות ל-643 מיליון שקל. הרווח הנקי זינק ב-69% ל-27.3 מיליון שקל.

בתוך כך, הודיעה החברה על שיתוף פעולה עם אוניברסיטת בן גוריון בנגב , לקידום הוראה ומחקר אקדמי לפיתוח תחום הקיימות. במסגרת המיזם אלקטרה תהיה שותפה במימון הפעילות האקדמית, בבנית תכנים הקשורים למיזוג ובהקמת מעבדה למחקרים בתחום הקיימות וההנדסה. במקביל, האוניברסיטה תסייע לחברה בהכשרת טכנאי המזגנים בכל הקשור לאיכות הסביבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות