אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפון קוריאה פוצצה את משרד התיאום עם הדרום צילום: רויטרס

צפון קוריאה פוצצה את משרד התיאום עם הדרום

דרום קוריאה דיווחה שפיונגיאנג הרסה את המשרד בקסונג, שהוקם לפני שנתיים במסגרת הסכם השלום בין המדינות. צבא צפון קוריאה מאיים: "נהפוך את הגבול למבצר"

16.06.2020, 11:37 | ynet
צפון קוריאה פוצצה והשמידה בניין של משרד התיאום בינה לבין דרום קוריאה בעיר הגבול קסונג. כך דיווחה הבוקר (יום ג') סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית "יונהאפ", שציטטה גורם צבאי. המהלך הגיע שעות בודדות לאחר שפיונגיאנג חידשה את האיומים לצאת לפעולה צבאית נגד סיאול.

קראו עוד בכלכליסט

בתקשורת בדרום קוריאה דווח על קולות פיצוצים ועשן מיתמר מהאזור. במשרד לאיחוד הקוריאות בדרום אמרו שהפיצוץ התרחש בשעה 14:49 בצהריים (לפי שעון מקומי). המשרד שנפתח כדי לסייע למדינות לתקשר זו עם זו היה סגור מאז ינואר בשל מגבלות הקורונה.

צפון קוריאה הגבירה בימים האחרונים את הלחץ על הדרום ואיימה להרוס את המשרד שהוקם ב-2018 כחלק מסדרת פרויקטים שמטרתם לצמצם את המתיחות בין שתי הקוריאות. פיונגיאנג זועמת על סיאול שאינה עוצרת פעילות תעמולה נגדה מצד עריקים.

פיצוץ משרד התיאום, צילום: רויטרס פיצוץ משרד התיאום | צילום: רויטרס פיצוץ משרד התיאום, צילום: רויטרס

מוקדם יותר איים צבא צפון קוריאה להתפרס מחדש באזורים המפורזים במסגרת הסכם השלום בין המדינות. בצבא אמרו כי הם בוחנים את המלצת מפלגת השלטון להתקדם לאזורי גבול ו"להפוך את הקו הקדמי למבצר". "הצבא יפעל במהירות וביסודיות ליישם החלטות וצווים של המפלגה והממשלה", נמסר בהצהרה שפורסמה בסוכנות הידיעות הרשמית של צפון קוריאה KCNA.

משרד ההגנה של סיאול קרא לפינגיאנג לעמוד בהסכם מ-2018, שבמסגרתו התחייבו הצדדים לחדול מ"כל פעילות עוינת" ופירקו כמה מבנים לאורך האזור המפורז המבוצר בין שתי המדינות. "אנחנו מתייחסים למצב ברצינות", אמרה דוברת המשרד צ'וי היון-סו. "הצבא שלנו שומר על מוכנות כדי שיהיה מסוגל להגיב לכל מצב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות