אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות: סכסוך עבודה למעל 73 אלף עובדים במשרדי הממשלה צילום: באדיבות שירות התעסוקה

ההסתדרות: סכסוך עבודה למעל 73 אלף עובדים במשרדי הממשלה

הסכסוך הוכרז בטענה שהממשלה מתכננת לצמצם את מספר העובדים, את רכיבי השכר והיקף תקציבי השכר; במקביל הוכרז סכסוך נפרד ל-650 עובדי שירות התעסוקה על רקע העומסים הכבדים בתקופת הקורונה והכוונה לפגוע במצבת כוח האדם

16.06.2020, 15:50 | בילי פרנקל

ההסתדרות אישרה היום (ג') סכסוך עבודה כללי ליותר מ-73 אלף עובדים במשרדי הממשלה השונים. הסכסוך הוכרז בטענה כי בכוונת הממשלה להפחית את מספר העובדים, את רכיבי השכר ואת היקף תקציבי השכר, מהלך שיפגע בתנאי עבודתם ומעמדם של העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

בהסתדרות קוראים לנהל מו"מ, בטענה כי צעדים אלה מקודמים חד צדדית ומבלי שנוהל קודם לכן דיון עם העובדים. "התנהלות המדינה בנושא זה, המציבה בחוסר תום לב עובדות ותכתיבים חד צדדיים לעובדים ולהסתדרות, מהווה שבירה של הכללים והנורמות המקובלים והנהוגים ביחסי העבודה הקיבוציים בשירות הציבורי מזה שנים", נמסר מההסתדרות.

סניף ביטוח לאומי בימים אחרים, צילום: באדיבות שירות התעסוקה סניף ביטוח לאומי בימים אחרים | צילום: באדיבות שירות התעסוקה סניף ביטוח לאומי בימים אחרים, צילום: באדיבות שירות התעסוקה

במקביל, הוכרז סכסוך נפרד גם ל-650 עובדי שירות התעסוקה על רקע עומסים כבדים הנובעים מגידול משמעותי במספר המובטלים ודורשי העבודה נוכח משבר הקורונה, וכן בטענה כי מתוכנן קיצוץ במצבת כוח האדם. המו"מ להסדרה והפעלה של תוכניות העבודה בשירות התעסוקה נקלע למבוי סתום.

"המחסור החמור בכוח האדם בשירות והטלת מטלות חדשות ונוספות על העובדים שאינן נמצאות בליבת העיסוק של שירות התעסוקה, מעלים חשש שעובדיו לא יעמדו במשימות החברתיות המוטלות עליהם ובסיוע הנדרש לציבור", טוענת ההסתדרות, "אם לא די בכך – בכוונת הממשלה כאמור לקצץ עוד יותר משרות ממצבת כוח האדם הקיימת בשירות".

סכסוך נוסף הוכרז גם בסקטור עובדי בריאות הציבור במשרד הבריאות, בטענה לשינויים בתקנות ובחוקים שנועדו לשמור על בריאות הציבור, המלווים בעומסי עבודה ללא תוספת כוח אדם ותגמול ראוי לעובדים.

כמו כן הוכרז הבוקר סכסוך עבודה לכלל עובדי המעבדות במגזר הציבורי, זאת בטענה כי נוכח התפרצות נגיף הקורונה, עובדי המעבדות קורסים תחת עומס רב, סובלים ממחסור בכוח אדם לביצוע הבדיקות הנדרשות מהם ולא מתוגמלים כראוי על עבודתם, המעמידה בסיכון את בריאותם ואת בריאות בני משפחתם. משא ומתן בין נציגות העובדים למעסיקים לחתימה על הסכם קיבוצי שיסדיר את מתכונת העבודה בתקופת משבר הקורונה והתגמול בגינה, נקלע למבוי סתום.

עוד אושר סכסוך עבודה לעובדים הסוציאליים במגזר הציבורי, בטענה ל"מה שנראה כקריסת השירותים החברתיים, ללא מענה אמיתי והזרמת משאבים הנדרשת באופן מיידי מצד הרשויות".

בהסתדרות מציינים כי העובדים הסוציאליים מתמודדים עם עלייה דרמטית במספר המקרים שדורשים טיפול בייחוד נוכח משבר הקורונה, לרבות מקרים של אלימות במשפחה, אובדנות, קשיים כלכליים ואישיים. לצד זאת הם סובלים ממחסור בכוח אדם וקושי לאייש תקנים קיימים בשל השכר הנמוך המוצע בתחום, וסובלים לא פעם מתקיפות אלימות כלפיהם.

סכסוך עבודה נוסף שאושרר בוועדה נוגע לפסיכולוגים המועסקים ברשויות המקומיות.

ממשרד האוצר ומנציבות שירות המדינה לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות