אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרבה מעבר לתחזיות: המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ב-17.7% במאי צילום: בלומברג

הרבה מעבר לתחזיות: המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ב-17.7% במאי

מדובר בהתאוששות מפתיעה יחסית של השוק, לאחר שבאפריל נרשמה צניחה של 14.7% במכירות ועל רקע תחזיות הכלכלנים לעלייה של 8.5% בלבד במאי - כך לפי דו"ח של משרד המסחר האמריקאי; עם זאת, הכלכלנים עדיין לא ממהרים לחגוג: "החנויות יכולות להיפתח, אך עדיין לא ברור כמה אנשים מתכוונים להיכנס אליהן"

16.06.2020, 16:12 | שירות כלכליסט

המכירות הקמעונאיות בארה"ב התאוששו בחודש שעבר ועלו ב-17.7%, אף שכלל ההוצאות היו נמוכות מכפי שהיו לפני פרוץ הקורונה, והמכירות היו נמוכות ב-6% לעומת מאי המקביל בשנה שעברה - כך לפי הדו"ח שפרסם היום (ג') משרד המסחר האמריקאי.

ההתאוששות מגיעה לאחר שבאפריל נרשמה צניחה של 14.7% במכירות, ועל רקע תחזיות הכלכלנים לעלייה של 8.5% בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

מרכול ממוגן במיניאפוליס, צילום: בלומברג מרכול ממוגן במיניאפוליס | צילום: בלומברג מרכול ממוגן במיניאפוליס, צילום: בלומברג

נתונים מצביעים על כך שהטלטלה העיקרית שספגה הכלכלה האמריקאית נרשמה בחודשים מרץ ואפריל, אז הוטלו ההגבלות בשל התפשטות מגיפת הקורונה. עם זאת, הכלכלנים מדגישים כי יעבור עוד זמן עד שהכלכלה תתאושש לחלוטין. "החנויות יכולות להיפתח עד מידה מסוימת, אך עדיין לא ברור כמה אנשים מתכוונים להיכנס אליהן", הגיב לנתונים אנדרה קורמן, מרצה לכלכלה באוניברסיטת דרקסל.

עוד עולה מהדו"ח, כי המכירות המקוונות טיפסו ב-9%, בעוד שהמכירות בחנויות הכלבו זינקו ב-36.9%; עליות מכובדות נרשמו בתחום מכירות הרהיטים, שטיפסו ב-89.7%, ובתחום מכירות ציוד הספורט שעלו ב-88.2%; מכירות מוצרי האלקטרוניקה עלו ב-50.5%, בעוד שמכירות הבגדים קפצו ב-188%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות