אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיטרואן חושפת: ל-C4 תהיה גם גרסה חשמלית צילום: יצרן

סיטרואן חושפת: ל-C4 תהיה גם גרסה חשמלית

שנתיים לאחר הפסקת הייצור של הדגם האחרון של הדגם C4, היצרנית מציגה גרסה חדשה ששיווקה יחל בעוד מספר חודשים. לפי סיטרואן המכונית החדשה תשווק בעולם בשלוש תצורות מנוע: חשמלית, בעלת מנוע בנזין - וגם בעלת מנוע דיזל

16.06.2020, 19:03 | תומר הדר

שנתיים לאחר הפסקת הייצור של הדגם האחרון של סיטרואן C4, היצרנית מציגה גרסה חדשה ששיווקה יחל בעוד מספר חודשים. לפי סיטרואן, ה-C4 החדשה תשווק בעולם בשלוש תצורות מנוע: חשמלית, בעלת מנוע בנזין - וגם בעלת מנוע דיזל.

קראו עוד בכלכליסט

בכך נשארת סיטרואן נאמנה לתפיסה של החברה האם PSA, לפיה הדגמים היותר נפוצים, כדוגמת פיג'ו 2008 (שעמה ה4C חולקת פלטפורמה, אם כי בגרסה ארוכה יותר) יוצעו לציבור הן בגרסאות בעלות מנועי בעירה פנימית והן בגרסאות בעלות מנועים חשמליים.

סיטרואן C4 גרסה חשמלית, צילום: יצרן סיטרואן C4 גרסה חשמלית | צילום: יצרן סיטרואן C4 גרסה חשמלית, צילום: יצרן

יצוין כי כיום עיקר המכירות מוכוונות לשוק רכבי הכביש שטח, מה שאילץ את סיטרואן לאמץ גישה חדשה בכל הקשור בעיצוב רכב, מה שמכתיב קו חדש שיאפיין את כל דגמי היצרנית. לפי סיטרואן, ה 4C החדשה היא אומנם מכונית האצ'בק, כלומר בעלת חמש דלתות, אך העיצוב הוא "דמוי רכב כביש שטח" כלומר מעט גבוה יותר מהרגיל.

בצרפת נקבעה תוכנית תמריצים להחייאת ענף הרכב השבוע - בהיקף של 1.5 מיליארד יורו. במסגרת התוכנית יקבלו רוכשי מכוניות חשמליות מענקים בהיקף של לא פחות מ-13 אלף יורו בעת רכישת רכב חדש.

המענקים יחושבו בהתבסס על שיטה אשר מתגמלת את רוכש הרכב החשמלי בסכום שהולך וגדל ככל שהמכונית הישנה שהרוכש מביא היא יותר מזהמת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות