אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושלם מהפך הניהול ביינות ביתן: המשנה למנכ"ל יוסי ביתן עזב את תפקידו צילום: מיקי נעם אלון

בלעדי לכלכליסט

הושלם מהפך הניהול ביינות ביתן: המשנה למנכ"ל יוסי ביתן עזב את תפקידו

בנו של מייסד ובעלי הרשת נחום ביתן, ששימש גם כאחראי על השיווק, עזב את תפקידיו כשלושה חודשים לאחר שאביו התנתק מהניהול השוטף של הרשת. כעת, כלל סמכויות הניהול נמצאות בידי המנכ"ל החדש מיכאל לובושיץ. יוסי ישמש מעתה כמנכ"ל קבוצת נכסי ביתן, הנמצאת בבעלות אישית של המשפחה

17.06.2020, 09:28 | נווית זומר

יוסי ביתן, בנו של מייסד ובעלי רשת יינות ביתן, נחום ביתן, ששימש כמשנה למנכ"ל והאחראי על השיווק, עזב את תפקידו. בכך מושלם מהפך הניהול ברשת יינות ביתן , לאחר שנחום ביתן התנתק מהניהול השוטף כבר לפני כשלושה חודשים, עם מינויו של מיכאל לובושיץ - לשעבר מנכ"ל ויליפוד - כמנכ"ל שכיר ראשון בתולדות הרשת.

קראו עוד בכלכליסט

נחום ויוסי ביתן, צילומים: גדי קבלו, מיקי נועם אלון נחום ויוסי ביתן | צילומים: גדי קבלו, מיקי נועם אלון נחום ויוסי ביתן, צילומים: גדי קבלו, מיקי נועם אלון


המהפך הניהולי של הרשת, שבמשך ארבעה עשורים נוהלה על ידי נחום ביתן ומשפחתו, הושלם כעת, כשמלוא הסמכויות נמצאות בידי המנכ"ל החדש מיכאל לובושיץ. לכלכליסט נודע כי יוסי ביתן ישמש מעתה כמנכ"ל קבוצת נכסי ביתן. מדובר בקבוצה הנמצאת בבעלות אישית של משפחת ביתן ולא של הרשת, הכוללת מספר חברות -  כמו למשל חברת בסטמייסטר ליבוא ועיבוד בשר, חברת נכסי נדל"ן וחברת איכות והפצה, ליבוא של נון פוד, ועוד.

בנוסף, במסגרת הארגון מחדש במטה החברה מונה יניב כהן, המועסק ברשת מזה 9 שנים, למנהל הסחר והמכירות ברשת, ודיקלה אלאלוף מונתה למנהלת כוח אדם ותקינה - שתי פונקציות שאוחדו תחתיה. על השיווק אחראית חגית טייגפלד. כמו כן, יפרשו 100 עובדים ממטה החברה, המהווים 38% מסך העובדים במטה.

גם המרלוג בקיבוץ אייל, שעלותו הייתה גבוהה, נסגר, וצפויים צמצומים נוספים במספר עובדי הרשת לאחר שיושלם לראשונה הליך לקביעת תקנים לעובדי הסניפים ומספרם בכל סניף. שינוים אלה הם חלק מתוכנית ההבראה שמיישם המנכ"ל החדש, במטרה להוריד עלויות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים ולהגדיל רווחיות. ישום תוכנית ההבראה היא תנאי בהסכם אליו הגיעה הרשת עם בנק מזרחי ובנק הפועלים, לקבלת מסגרת אשראי חדשה בסך 150 מיליון שקל כתחליף לעסקה שבוטלה עם קרן כלירמרק, שהייתה אמורה להלוות לרשת כ-500 מיליון שקל תמורת 30% ממניותיה כשתונפק בעתיד.

'מיני מהפך' נערך בימים אלה גם בלוגו של הרשת, כאשר חלק מסניפי מגה יוסבו ל'ביתן' במקום ל'יינות ביתן' , כדוגמת הסניף הראשון שכבר נקרא כך בהרצליה, ומחירי המוצרים בהם יוזלו. החברה נהנית מאז משבר הקרונה מעלייה במכירות, בעיקר בסניפים הקרובים לבית.

כמו כן, ספקי הרשת, שחברת ביטוח האשראי קופאס צמצמה להם ב-50% את ביטוח האשראי לפני מספר חודשים, קיבלו ממנה לאחרונה הצעה להכפילו. כך לדוגמא, ביכורי שדה - הספק הגדול ביותר של הרשת, שמספק לה פירות וירקות - הכפיל בחודש שעבר את סכום הביטוח שלו עבור אספקת הסחורות לרשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות