אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הקורונה: תביעת פינוי נגד תחנת הדלק של דור אלון במצפה רמון צילום: דורון גולן

בגלל הקורונה: תביעת פינוי נגד תחנת הדלק של דור אלון במצפה רמון

התביעה הוגשה על ידי משכירת הנכס בטענה כי במרץ הפחיתה דור אלון באופן חד צדדי את דמי השכירות; מנגד הגישה היום דור אלון נגד משכירת הנכס תביעה בסך 2.5 מיליון שקל וטוענת: התביעה שהוגשה נגדנו היא "טקטית, שעניינה סכום זניח של כ- 20,000 שקל, שנועדה בעיקר לצרכי תקשורת"

17.06.2020, 12:58 | ליטל דוברוביצקי

תביעת קורונה: לבית משפט השלום בבאר שבע הוגשה היום תביעת פינוי נגד מתחם תחנת הדלק של "דור אלון אנרגיה בישראל" במצפה רמון. התביעה הוגשה על ידי משכירת המתחם בטענה שדור אלון הודיעה חד צדדית שהיא מפחיתה את דמי השכירות בשל משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעוד תביעה שהוגשה בתקופת הקורונה נגד חברות דלק שונות, בטענה שהפחיתו את דמי השכירות. בחודשים האחרונים הוגשו בין השאר תביעות של משכירי מתחמי דלק נגד סונול, דלק ישראל ועוד.

תחנת דלק של דור אלון, צילום: דורון גולן תחנת דלק של דור אלון | צילום: דורון גולן תחנת דלק של דור אלון, צילום: דורון גולן

במסגרת התביעה שהוגשה היום נגד דור אלון אנרגיה טוענת משכירת הנכס באמצעות עו"ד רפאל יולזרי ממשרד גדעון פישר ושות' כי ב-1 באפריל דור אלון העבירה לתובעת הודעה חד צדדית שכנראה נשלחה באופן גורף לכל בעלי מתחמי התדלוק, שכותרתה: "משבר הקורונה והשלכותיו" ("ההודעה החד צדדית בדבר הפחתת דמי השכירות"), בה נכתבו, בין היתר, הדברים הבאים: "החל מדמי השכירות בגין חודש מרץ 2020 ועד לסיום המשבר, דמי השכירות החודשיים בגין כל מתחם תדלוק יופחתו בשיעור ירידת היקפי מכירות הדלקים באותו מתחם תדלוק. ברור כי הפחתה זו אינה משקפת את מלוא הפגיעה בדור אלון אשר לה הוצאות רבות נוספות כל מתחם ומתחם".

התובעת טוענת כי ההודעה החד צדדית בדבר הפחתת דמי השכירות לא תואמה עימה והיא הודיעה מיד לדור אלון כי היא אינה מוסכמת ואינה מקובלת עליה וכי היא מתנגדת בכל תוקף לכל שינוי חד צדדי בתנאי ההסכם ו/או להפחתת דמי השכירות. התובעת טוענת כי ביום 20.4.2020 שילמה דור אלון לתובעת, חד צדדית, את דמי השכירות בהפחתה של 33% להם זכאית התובעת (שולם סך של כ-40 אלף שקל ), שעה שהיה על דור אלון לשלם לתובעת, בהתאם להסכם, סך של כ-60 אלף שקל.

"בתחשיבים של דור אלון נימקה זו האחרונה את ההפחתה השרירותית בדמי השכירות ב- 'הפחתה בגין מצב חירום במשק' וב- 'הפחתת קורונה'. לקרוא ולא להאמין. התובעת תטען כי ההסכם בין הצדדים איננו הסכם שותפות - לא לטוב ולא לרע; התובעת לא שותפה ברווחים של דור אלון בזמן שגשוג, ובהתאם אינה שותפה של דור אלון לקיטון ברווחים, ככל שישנו קיטון, בימי שפל.

במילים אחרות: דור אלון הינה שוכרת בלבד של התחנה, ועליה לקיים ולכבד את ההסכם התקף, אשר נחתם על ידי בעלי זכות החתימה שלה", נטען. עוד נטען בתביעה כי ביום 20.5.2020 דור אלון שילמה לתובעת את מלוא דמי השכירות בגין חודש אפריל 2020, להבדיל מיתרת דמי השכירות המגיעה לתובעת בגין חודש מרץ 2020. התובעת טוענת כי הצדדיים ניסו ליישב המחלוקת, אולם ללא הצלחה וכי נציג דור אלון הודיע לה כי אין בכוונת דור אלון לפנות את המושכר. טרם הוגשה תגובת דור אלון לבית משפט.

בתגובה נמסר מדור אלון אנרגיה: "מדובר בתביעה טקטית שעניינה סכום זניח של כ- 20,000 שקל, שנועדה בעיקר לצרכי תקשורת. להערכת החברה, התובע - שמפר לאורך שנים התחייבות חוזית שלו להקים במקום מרכז מסחרי, הזדרז להגיש את התביעה רק משהובהר לו אתמול, כי היום הוגשה לאותו בית משפט תביעה של דור אלון נגדו בגין נזקים בהיקף מוערך של כ- 3 מיליון שקל שגרם לדור אלון, נוכח הפרת ההתחייבות החוזית שלו, כאמור, להקמת אותו מרכז מסחרי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות