אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רן ארז למורים: למרות הוראת שר החינוך, שנת הלימודים תסתיים בסוף השבוע צילום: יאיר שגיא

רן ארז למורים: למרות הוראת שר החינוך, שנת הלימודים תסתיים בסוף השבוע

באיגרת חריפה למורים מכנה יו"ר ארגון המורים העל יסודיים את מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב "ברוטוס", מאשים את הממשלה ב"גזל" ואת הסתדרות המורים בכניעה מסיבות פוליטיות. הוא מבטיח סיוע כלכלי למורים שינכו להם שכר. מרכז השלטון המקומי צפוי לבקש היום צווי מניעה

17.06.2020, 15:19 | שחר אילן

מסלים העימות בין הממשלה לארגון המורים העל יסודיים. יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז, הוציא איגרת חריפה למורים בה הודיע ששנת הלימודים תסתיים ב-20.6.20 בכל מוסדות החינוך העל יסודיים כלומר בסוף השבוע. זאת, בניגוד להוראת שר החינוך יואב גלנט שהלימודים ימשכו עד ה-1.7.20.

קראו עוד בכלכליסט

ארז כותב ש"משרד החינוך בהחלטתו לאיים בניכוי שכר מנסה להפחיד אותנו ואנו לא ניתן בשום פנים ואופן שדבר כזה יקרה". לדבריו "זה איום סרק". הוא מתחייב ש"נאבק עבור כל החברים בארגון המורים. נעשה את כל המאמצים לעזור כלכלית לכל חבר שיפגע". היום צפוי מרכז השילטון המקומי לפנות לבית הדין לעבודה כדי להוציא צווי מניעה נגד המורים בכיתות י'.

ביום ראשון הודיע שר החינוך יואב גלנט כי החליט להאריך את שנת הלימודים של כיתות י' בתשעה ימים. זאת כפי שסוכם עם הסתדרות המורים לכיתות א'-ט'. הדבר נעשה בשל איומי מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד כי אם המורים בכיתות י' לא יצורפו להארכת השנה גם המורים בכיתות א'-ט' לא יעשו זאת. ארגון המורים העל יסודיים טוען שהחלטת גלנט אינה חוקית.

מימין מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד שר החינוך יואב גלנט ויושב ראש ארגון המורים רן ארז, צילום: נמרוד גליקמן, אוראל כהן מימין מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד שר החינוך יואב גלנט ויושב ראש ארגון המורים רן ארז | צילום: נמרוד גליקמן, אוראל כהן מימין מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד שר החינוך יואב גלנט ויושב ראש ארגון המורים רן ארז, צילום: נמרוד גליקמן, אוראל כהן

ביום שני נשמעו בוועדת החינוך של הכנסת קריאות למשא ומתן אבל בפועל המצב רק התדרדר. אתמול הודיע משרד האוצר כי תשלום שכר המורים בכיתות י' שלא יחזירו 9 ימים בחופש הגדול בשל תקופת הלימוד המקוון יהיה בלתי חוקי.

ארז טוען במכתב שהרופאים קיבלו במשבר הקורונה מחיאות כפים ו"המורים קיבלו בעיטה ורמיסה". לטענתו זה קרה בגלל ש"החברה הישראלית שוביניסטית וכוחנית והמורים הם סקטור נשי ברובו". לטענתו הוא סיכם עם מנכ"ל משרד החינוך שישמר הרצף הלימודי בכיתות י'-יב' בתקופת הסגר וכך אכן היה.

ארז מאשים כי "הנהגת הסתדרות המורים, מסיבות פוליטיות, הגיעה להסכם עם משרד האוצר על כך שחבריה בגנים, בחינוך היסודי ובחטיבות הביניים יאריכו את שנת הלימודים ב-9 ימים של עבודת חינם אין כסף. הם התנו זאת בכך שהמורים הנכללים בהסכם שלהם לא יוסיפו אפילו יום מעבר למה שיוסיפו המורים בכיתות י'".

לדבריו, "זה הגורם המניע שדוחף את משרד החינוך והאוצר לנסות ולחייב את מורי כיתות י' לעבוד גם הם 9 ימים נוספים ללא תשלום - למרות שכולם עבדו בכל הימים עד סוף שנת הלימודים ומילאו את כל חובותיהם עפ"י תוכנית הלימודים". הוא טוען ש"דרישת משרד האוצר ומשרד החינוך כעת, שמורי כיתות י' יעבדו 9 ימים נוספים חינם, היא כוחנית, בריונית, והיא בבחינת גזל. הארכת שנת הלימודים, כציווי, ללא הסכמה, היא מסוכנת. יש בזה תקדים לפגיעה מתמשכת בתנאי עבודתם של המורים, שגם כך שכרם אינו גבוה דיו".

ארז מכנה במכתב את המורים "אחי גיבורי התהילה" ואל מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב שתומך בניכוי השכר הוא מפנה את השאלה "הגם אתה ברוטוס"?

ארז אגב קורא גם למורים בחטיבות הביניים לסיים את שנת הלימודים בסוף השבוע. אבל הסיכוי שזה יקרה קטן מאוד. למרות שחלק מהמורים בחטיבות הביניים מיוצגים ע"י ארגון המורים, הארגון היציג שלהם היא הסתדרות המורים וההסכם שהיא חתמה מחייב אותם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות