אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודיעין: ביקשו להרחיב הדירה על חשבון שטחים ציבוריים - המפקחת הקטינה התוכנית צילום: גידי אבינערי

מודיעין: ביקשו להרחיב הדירה על חשבון שטחים ציבוריים - המפקחת הקטינה התוכנית

המפקחת על רישום מקרקעין צמצמה תוכנית של בעלי דירות לבצע הרחבה על גג מבנה במודיעין וקבעה כי הרחבה על חשבון שטחים ציבוריים ושטחי שירות חייבת להתבצע בהתאם לחלק היחסי של בעלי הדירות

17.06.2020, 17:44 | דותן לוי

פסק דין של המפקחת על רישום מקרקעין ברחובות, ציפי קווינט שילוני, צמצם את זכויות הבנייה של שתי משפחות ממודיעין שביקשו להרחיב את דירות המגורים שלהן על חשבון שטחים ציבוריים.

מדובר בבניין בן 6 דירות ברחוב דוד אלעזר בעיר שהינו חלק מקומפלקס גדול יותר של מבנים. 2 בעלי הדירות שמתגוררים בקומות העליונות ביקשו להכפיל את דירותיהם על גג הבית המשותף, להגביה את מדרגות הבניין, לסגור מרפסות ולהוסיף חניות על גג הבניין המשותף.

קראו עוד בכלכליסט

בנייני מגורים במודיעין, צילום: גיא אסיאג בנייני מגורים במודיעין | צילום: גיא אסיאג בנייני מגורים במודיעין, צילום: גיא אסיאג

השכנים שהתנגדו לתוכנית טענו כי שכניהם מהקומות העליונות היו צריכים לבקש את אישורם כדי לממש את התוכנית וכן טענו כי בקשתם להרחבת הדירות רחבה מכפי שניתן לאשר להם וגוזלת זכויות בנייה מהרכוש המשותף של יתר בעלי הדירות בבניין.

השופטת קיבלה חלקית את טענות המתנגדים. היא קבעה, כי אין צורך לקבל את אישור השכנים מצד אחד, אך הבנייה תתבצע אך ורק בהתאם לחלקם היחסי ברכוש המשותף, כאשר על פי חלק זה יגזרו השטחים העיקריים שהנתבעים יוכלו לנצל והן שטחי השירות.

בפסק הדין כתבה השופטת, כי התוכנית שהוגשה מטעמם לא מפרידה בין שטחים עיקריים לשטחי שרות וכי לעמדתם ניתן להרחיב את הדירות עד לשטח של כ-140 מ"ר, בעוד שבפועל זכויותיהם במבנה המשותף מאפשרות להם להרחיב את הדירות עד לשטח של כ-90 מ"ר שטח עיקרי ואת שטחי השירות עד ל-57 מ"ר (כולל השטח שכבר בנוי). כמו כן נתנה השופטת צו מניעה האוסר עליהם להסב שטח מהגג לטובת חניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות