אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"יותר קל לנצח פסיכולוגיה והרגל מאשר את מחיר הקרקע" הדמיה: שלמה גרטנרה

"יותר קל לנצח פסיכולוגיה והרגל מאשר את מחיר הקרקע"

מחירי הקרקע הגבוהים בירושלים מבריחים את חנויות הריהוט אל ערי הלוויין. רבות חתמו על מעבר למרכז דיזיין סיטי שמוקם במישור אדומים

18.06.2020, 08:27 | דרור מרמור

התחרות על קונים מצד ערי הלוויין של ירושלים גובה ממנה מחיר: פתיחת רשת איקאה במושב אשתאול מול בית שמש והקמת מרכז העיצוב הענק במישור אדומים שליד מעלה אדומים, דיזיין סיטי, הובילו בעת האחרונה לפינוי של עשרות חנויות ריהוט, בשטח כולל של עשרות אלפי מ”ר, מאזור התעשייה תלפיות בירושלים, עד לא מזמן מתחם הריהוט והעיצוב המרכזי של תושבי ירושלים והסביבה. רשתות כמו נטוצ'י, ניקולטי, שיש מזרחי ואחרות כבר פינו את החנויות או הודיעו על עזיבה. רובן כבר חתמו על חוזי שכירות במתחם דיזיין סיטי החדש שאמור להיפתח בעוד כשנה.

קראו עוד בכלכליסט

חנוך קס, הבעלים של קס גרופ, הבונה את דיזיין סיטי ליד מעלה אדומים, משוכנע שהיציאה מירושלים מתבקשת וטבעית: "במעלה אדומים אני מקים פרויקט של 60 אלף מ"ר ב־400 מיליון שקל, פחות מהמחיר שהיתה עולה לי קרקע דומה בירושלים. יש רף למחיר השכירות שרשתות יודעות לשלם, 80 עד 140 שקל למ"ר, ולכן דווקא לפתוח חנות או מרכז עיצוב בירושלים היקרה זו התאבדות. יותר קל לנצח פסיכולוגיה והרגל, מאשר לנצח את מחיר הקרקע".

הדמיית מתחם דיזיין סיטי במישור אדומים, הדמיה: שלמה גרטנרה הדמיית מתחם דיזיין סיטי במישור אדומים | הדמיה: שלמה גרטנרה הדמיית מתחם דיזיין סיטי במישור אדומים, הדמיה: שלמה גרטנרה

קס, שעד כה עסק בעיקר ביזמות למגורים (הקמה של אלף דירות בגבעת זאב, "שם למדתי שיותר זול ומשתלם למתג פרויקט, מאשר לשלם פי עשרה על הקרקע"), שילם כ־30 מיליון שקל עבור הקרקע במישור אדומים. לדבריו, מתוך 60 אלף מ"ר כבר הושכרו 37 אלף מ"ר. המרכז החדש צפוי לכלול 200 חנויות, מתחם הסעדה בשטח של 5,000 מ"ר וכ־1,400 מקומות חניה.

קס וחברת עץ השקד שותפות להקמת הפרויקט. את השלמת המימון, כ־250 מיליון שקל, העמיד בנק לאומי. להערכת קס, היתרון לגודל אמור להעניק לו את היתרון התחרותי: "בוודאות לפחות 15 שנה אני אהיה לבד בסביבה. אף משוגע אחר לא יקום וישקיע מאות מיליונים במתחם לעיצוב הבית. יש לי כבר 1.5 מיליון תושבים כעוגן, מירושלים והסביבה, ואני רק צריך לשכנע גם את תושבי המרכז שכדאי להם לנסוע שעה למעלה אדומים לקראת כל שיפוץ או רכישה של דירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות