אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
349 נדבקו בקורונה ביממה - שיא מאז סוף אפריל; חשש מהתפרצות מחודשת בבני ברק צילום: שאול גולן

349 נדבקו בקורונה ביממה - שיא מאז סוף אפריל; חשש מהתפרצות מחודשת בבני ברק

מספר הנדבקים בקורונה מאז אתמול הוא הגבוה ביותר בחודש וחצי האחרונים - 349. מאתמול בערב נדבקו בקורונה עוד 25 תושבי בני ברק, ובעיר שהייתה המוקד המרכזי בתחילת המגפה חוששים מסגר נוסף

19.06.2020, 15:02 | ynet

לראשונה מאז סוף אפריל אותרו ביממה מאז אתמול (יום ה') יותר מ-300 נדבקים חדשים בנגיף קורונה. משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מספר הנדבקים ב-24 השעות הללו עומד על 349. הנתונים מתייחסים לסך המאובחנים מחצות בין רביעי לחמישי ועד לחצות אמש.

קראו עוד בכלכליסט

מספר החולים הפעילים בישראל עומד הבוקר על 4,372 איש (20,243 נדבקים לעומת 15,567 מחלימים). אתמול נרשמה עלייה בשיעור המאובחנים היומי כאשר 1.9% מסך הבדיקות שבוצעו נמצאו חיוביות, לעומת 1.7% ביום רביעי ו-1.8% ביום שלישי.

בדיקת קורונה. מתחילת יוני אובחנו 3,171 חולים, צילום: שאול גולן בדיקת קורונה. מתחילת יוני אובחנו 3,171 חולים | צילום: שאול גולן בדיקת קורונה. מתחילת יוני אובחנו 3,171 חולים, צילום: שאול גולן

מאז תחילת חודש יוני נדבקו 3,171 ישראלים בקורונה. ביממה הקודמת אובחנו 253 חולי קורונה חדשים. על פי נתוני המל"ל אמש, מספר הנדבקים בנגיף הקורונה מפרוץ המגפה חצה את קו ה-20 אלף.

אחד המוקדים החדשים הוא זה שהיה גם המוקד המרכזי בתחילת הגל הראשון: בני ברק. בעיר שבה שיעור הנדבקים בקורונה הוא הגבוה ביותר כמעט מתחילת המשבר, ושנמצאת רק אחרי ירושלים במספר הנדבקים הכולל, חל זינוק מדאיג בימים האחרונים. בעקבות זאת, החלו בבני ברק ב"קמפיין קורונה".

"בבית מדרש זה התגלו בימים האחרונים חולי קורונה. אחים יקרים, זו סכנת נפשות", נכתב על כרזות שהודבקו בעיר. בהקלטה נקראים התושבים לשמור על ההנחיות. "זה פיקוח נפש, קצב ההדבקה בעיר מזנק לממדים מבהילים. מספר החולים בעיר הבוקר הגיע למספרים המחזירים אותנו למצב הנורא של המוני חולים ועיר אטומה. זו סכנת נפשות, זו סכנת חיים. חובה להקפיד על חבישת מסכות ושמירת מרחק. חובה על שמירת הכללים בתוך בתי הכנסת. מקומות שיהיו בהם הדבקות וחוסר זהירות -ייסגרו".

חיטוי בבית אבות בבני ברק, צילום: עידו  ארז חיטוי בבית אבות בבני ברק | צילום: עידו ארז חיטוי בבית אבות בבני ברק, צילום: עידו  ארז

מאתמול בערב אובחנו בבני ברק 25 נדבקים חדשים, המספר הרב ביותר מבין היישובים בארץ. בסך הכול, בבני ברק אובחנו עד כה 3,164 נדבקים בקורונה לעומת 4,155 בירושלים, שם מספר הנדבקים הגבוה ביותר. 1.58% מתושבי בבני ברק נדבקו בנגיף, השיעור הגבוה ביותר. אבל לאחר תקופה שבה מספר הנדבקים היומי היה נמוך מאוד, חלה התפרצות מחודשת. לפי הנתונים, מ-3 ביוני עד 15 ביוני נדבקו 124 איש, קצב של כ-10 נדבקים ביממה. לעומת זאת, בארבעת הימים האחרונים נדבקו 90 איש, זינוק של יותר מפי 2.

נפצע בתאונה והתברר שנדבק בקורונה

 

על פי הנתונים, מוקד התפרצות נוסף הוא בת-ים, שם נדבקו 18 איש מאז אתמול בערב. 12 נדבקו בקריית גת מאתמול בערב, 9 באשדוד, 8 באום אל פחם, 6 בפתח תקווה, 5 בבקה אל גרבייה, 5 בראשון לציון, שלושה בבית שמש ובלהבים, שניים באלעד ואחד בלבד בביתר עילית ובתל אביב - אחד ממוקדי ההתפרצות המרכזיים החודש. 

מספר החולים המאושפזים בבתי חולים עלה מ-146 אתמול ל-161 היום בבוקר - עלייה מדאיגה של קצת יותר מ-10% ב-12 שעות. נתון נוסף שמראה את העלייה הגדולה בתחלואה הוא שבשבוע האחרון של מאי היו 343 נדבקים חדשים - פחות מב-24 השעות האחרונות.

אחד הנדבקים החדשים הוא תושב טבריה בן 20. הוא נפצע בתאונת אופנוע והובא הבוקר למיון במרכז הרפואי פדה פוריה בטבריה, במצב בינוני. מבדיקה במלר"ד התברר שהוא חיובי לקורונה. האירוע דווח למשרד הבריאות, הפצוע יועבר להמשך טיפול במחלקת טראומה-קורונה ברמב"ם, ושלושה אנשי צוות רפואי בבית החולים בטבריה שנחשפו לפצוע נכנסו לבידוד ביתי.

עוד כוח אדם לחקירות אפידמיולוגיות

 

משרד הבריאות הודיע היום כי יתגבר באופן משמעותי ומיידי את כוח האדם העוסק בביצוע החקירות האפידמיולוגית בכל לשכות הבריאות. שר הבריאות יולי אדלשטיין הקצה תקציב ייעודי לקליטת 300 מתגברים שיסייעו לאחיות האפידמיולוגית לקצר את זמני החקירות במטרה לזרז את קטיעת שרשרת ההדבקה. הליכי הגיוס, הקליטה וההכשרה המקצועיים עם הצוותים יחלו כבר בשבוע הבא.

"קטיעה מהירה של שרשרת ההדבקה חשובה מאוד להתמודדות עם העלייה בתחלואה", אמר אדלשטיין. "נקצה כל משאב שנדרש לסייע לכך. יחד עם זאת מוטלת אחריות על הציבור להקשיב להנחיות - עטיית מסכה, ריחוק והיגיינה. אלו כללים קריטיים להגנה על אזרחי ישראל ולמניעת החזרה לסגר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות