אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל הסירה 106 תוספים לדפדפן שאספו מידע ממשתמשים - בהם כאלה של חברות ישראליות צילום: Pixabay

גוגל הסירה 106 תוספים לדפדפן שאספו מידע ממשתמשים - בהם כאלה של חברות ישראליות

על פי דו"ח של חברת האבטחה Awake Security, התוספים שזוהו ביצעו צילומי מסך, הורידו נוזקות, כרו טוקנים ועקבו אחר פעולות מקלדת של משתמשים. חלק מהאתרים שהעבירו את המידע של המשתמשים נרכשו מחשבון הרשום בישראל תחת חברת Galcomm. בעלי החברה: לא היינו מעורבים בנושא בשום צורה

19.06.2020, 19:22 | הגר רבט

גוגל הסירה 106 תוספים לדפדפן שלה שאספו מידע על המשתמשים, ביניהם גם תוספים של שתי חברות ישראליות, כך לפי דיווח של רויטרס מאתמול.

קראו עוד בכלכליסט

הדיווח מבוסס על דו״ח של חברת האבטחה Awake Security, לפיו התוספים שזוהו ביצעו פעולות כגון צילומי מסך, הורדת נוזקות, כריית טוקנים ומעקב אחר פעולות מקלדת של משתמשים. כל התוספים, מציין הדו״ח, קושרו לאותו שחקן, אך הוא טרם זוהה.

גוגל, צילום: Pixabay גוגל | צילום: Pixabay גוגל, צילום: Pixabay

ב-Awake מציינים שזיהו 33 מיליון הורדות של תוספים נגועים, מה שהופך את המקרה לקמפיין הרחב ביותר של נוזקות שזוהה עד היום בגוגל כרום.

לקמפיין קשר ישראלי: החוקרים מצאו שבכל גלישה לרשת ממחשב ביתי נגוע נעשתה התחברות לסדרה של אתרים שהעבירו את המידע של המשתמש. מדובר ב-15 אלף אתרים לפי הדו״ח, שכולם נרכשו מחשבון הרשום בישראל, תחת חברת Galcomm, המתמחה ברכישת דומיינים.

על אף שהחוקרים טוענים שהחברה הישראלית הייתה אמורה להיות מודעת למתרחש, בעל החברה משה פוגל אמר לרויטרס כי החברה לא הייתה מעורבת בשום צורה ומשתפת פעולה עם רשויות החוק למנוע הישנות מקרים שכאלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות