אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה תממן חלקית את בית הספר של החופש הגדול. גלנט: "נמצא פתרון"

המדינה תממן חלקית את בית הספר של החופש הגדול. גלנט: "נמצא פתרון"

בעקבות החלטת בית הדין הארצי לעבודה, שר החינוך הודיע כי המדינה תממן את השבועיים הראשונים של מסגרת הקיץ לכיתות א'-ד'. על ההסכם שהוביל לקיצור השנה: "קיבלתי כעובדה מוגמרת". הנהגת ההורים: "הסכם מביש"

19.06.2020, 20:41 | תמר טרבלסי חדד, ynet
מכה למשרדי החינוך והאוצר בית הדין דחה את בקשת המדינה, שנת הלימודים לא תוארך בית הדין הארצי לעבודה דחה את בקשת המדינה לדחיית ההכרעה, וקבע כי שנת הלימודים תסתיים כפי שדרש ארגון המורים. המשמעות: גני הילדים וכיתות א'-ט' יצאו לחופש הגדול בתאריך המקורי. בתי הספר של החופש הגדול יפעלו מ-1 ביולי שחר אילן ותמר טרבלסי חדד, ynetלכתבה המלאה
בעקבות החלטת בית הדין הארצי לעבודה שהובילה לקיצור שנת הלימודים שתסתיים עבור תלמידי חטיבות הביניים כבר מחר ולתלמידי הגנים ובתי הספר היסודיים ב-30 ביוני, המדינה צפויה לממן את תשעת הימים הראשונים של בתי הספר של החופש הגדול במלואם. כך הודיעו הערב (שישי) שר החינוך יואב גלנט ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס. 

קראו עוד בכלכליסט

"במקור, הלימודים היו אמורים להימשך עד 13 ביולי, וכעת בית הספר של החופש הגדול ייערך בין 1 ביולי ועד 6 באוגוסט ויאפשר להורים לעבוד", אמר השר גלנט. "את עלות השבועיים הראשונים המדינה תישא על עצמה בצורה מלאה ותשלם לכל מורה שיבוא לעבוד. מרגע שהמורים לא מלמדים בעקבות החלטת בית הדין, אנחנו לוקחים את זה על עצמנו ונותנים למשק להמשיך לעבוד. מדובר על כמיליון ילדים ואנחנו צריכים את מערך ההוראה וההדרכה שיהיה איתם".

כיתה ריקה בזמן משבר הקורונה, צילום: אלכס קולומויסקי כיתה ריקה בזמן משבר הקורונה | צילום: אלכס קולומויסקי כיתה ריקה בזמן משבר הקורונה, צילום: אלכס קולומויסקי

גלנט אמר כי שר האוצר ישראל כץ וראש הממשלה בנימין נתניהו מכירים את ההחלטה לממן את הימים הראשונים של מסגרת הקיץ, ואמר כי עלותו של כל יום נאמדת בעשרות מיליוני שקלים. "לעומת זאת", הבהיר השר, "פעולתו של המשק עולה מיליארדים רבים, והאוצר ילמד את הדברים. שוחחתי עם שר האוצר ונסכם את כל הפרטים בימים הקרובים".

שר החינוך נשאל איך יצליחו הרשויות המקומיות לגייס מספיק מדריכים לפתיחת המסגרת ב-1 ביולי, ואמר כי "את הגיבוי המרכזי נקבל מהמורים בבתי הספר היסודיים, ונתגבר על העניין גם באמצעות הרשויות ואחרים". הוא הדגיש כי "אנחנו פועלים בהתאם להחלטת בית הדין, ונמצא פתרון למה שחשוב". 

בהנהגת ההורים תקפו את ההסכם שנחתם עם הסתדרות המורים. "ממשלת ישראל חתמה על הסכם מביש שקשר את הגננות והמורות ביסודי לתלמידי כיתות י'", מסר יו"ר ההנהגה מירום שיף. "הנהגת ההורים הארצית דורשת ממשרד החינוך לממן באופן מלא את תשעת הימים של החופש הגדול האלו בגנים ובכיתות א'-ד' וכן קוראת לכלל הורי ישראל שלא לממנם מכיסם. הפסקנו להיות הפרה החולבת של ההסכמים בין הסתדרות המורים למשרד החינוך".

שר החינוך דחה את הטענות על ההסכם שנחתם עם הסתדרות המורים שהוביל בסופו של דבר לקיצור שנת הלימודים ואמר: "אני מציע לפנות למנכ"ל משרד האוצר, ולמי שהיה שותף לעניין". השר סירב לומר אם היה חותם על הסכם שכזה ואמר: "אני לא מכיר את הנסיבות, הייתי בתפקיד אחר ואין לי ביקורת. כל אחד עשה כמיטב יכולתו, ובטוח שפעלו משיקולים טהורים לטובת המדינה. קיבלתי את ההסכם כעובדה מוגמרת".

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס מסר הערב כי "השלטון המקומי ומשרדי האוצר והחינוך יתכנסו להשלים את מתווה בתי הספר של הקיץ מתוך תפיסת אחריות וראיית טובת הילדים והוריהם, בהמשך למדיניות שהונהגה בשבועות האחרונים. הפעלת בתי הספר של הקיץ תהיה באחריות הרשויות בלבד, ולא באחריות ארגונים ושותפים אחרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות