אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
294 חולי קורונה אובחנו ביממה האחרונה בישראל צילום: שאול גולן

294 חולי קורונה אובחנו ביממה האחרונה בישראל

מנתוני משרד הבריאות עולה כי מספר המונשמים ירד בשניים והוא עומד על 27. מספר החולים הפעילים עומד על 4,668. אתמול נרשם שיא במספר החולים ליום אחד מאז אפריל. מחר ידונו מנכ"לי משרדי הממשלה גם בהעלת הקנס על אי-עטיית מסכות. המשטרה חילקה עשרות דו"חות לאוהדים ללא מסכות מחוץ לבלומפילד

20.06.2020, 22:33 | ynet

אחרי שבמהלך השבת לא פרסם משרד הבריאות עדכונים בנוגע למספר הנדבקים החדשים, פורסם הערב (מוצאי שבת) כי 294 חולי קורונה אובחנו מאז אתמול בערב. אדם נוסף נפטר. מספר המונשמים ירד בשניים והוא עומד על 27 מאושפזים. מספר המאושפזים זינק ב-30% בפחות מיומיים.

  

קראו עוד בכלכליסט

מספר החולים הפעילים בישראל עומד על 4,668 בני אדם. עד כה נפטרו בישראל 305 בני אדם. אתמול אובחנו 307 חולים - שיא ליום אחד מאז אפריל.

אתמול בוצעו 12,765 בדיקות, מספר נמוך לעומת הימים הקודמים, אבל בכל זאת נשבר כאמור שיא הנדבקים מאז אפריל. אתמול ב-2.4% מהבדיקות התקבלו תוצאות חיוביות.

היום נערכו רק 5,032 בדיקות ו-2.8% מהן היו חיוביות. מדובר באחוז גבוה בהרבה מהנתונים בחודש שעבר.

מאז אתמול בערב אובחנו בירושלים 41 חולי קורונה חדשים, בתל אביב 28, בבני ברק 26, בבת ים 14, בפתח תקווה 13, בחיפה 9, באשדוד 7 ובאלעד 7.

מחר יכונס דיון רב משתתפים שבו ימסור ראש המל"ל תמונת מצב עדכנית. מנכ"לי משרדי הממשלה ישקלו צעדים למניעת התפשטות הקורונה ובהם העלאת הקנס על אי-עטיית מסכות. הקנס עומד כיום על 200 שקלים. כמו כן יש כוונה להגביר את האכיפה בצורה משמעותית ולשפר את מערכות האיתור וקטיעת שרשראות ההדבקה. אתמול הוחלט לתגבר את המערך האפידמיולוגי ב-300 מתחקרים נוספים.

בדיקת קורונה, צילום: שאול גולן בדיקת קורונה | צילום: שאול גולן בדיקת קורונה, צילום: שאול גולן

במהלך כל סוף השבוע התקיימו התייעצויות באשר לדרכי הטיפול. מחר תתקיים ישיבת ממשלה ומיד אחריה הדיון המיוחד והערכת מצב בראשות ראש המל"ל ומנכ"לי המשרדים. בין היתר ישתתפו בדיון מנכ"ל משרד הבריאות הנכנס חזי לוי, וכן מנכ"לי משרד האוצר, הפנים וביטחון הפנים, וכן ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן. ביום שני בבוקר יתכנס קבינט הקורונה בראשות ראש הממשלה.

 

בין החולים שאובחנו ביממה האחרונה גם 18 דיירים ומטפלים בבית האבות "עידן הזהב" בירושלים. 14 דיירים הועברו לטיפול בבתי חולים ושניים נשארו בבידוד בבית האבות. בנוסף, שני מטפלים, עובדים זרים, נשארו בבידוד בביתם. סבב בדיקות נוסף ייערך בתחילת השבוע וייתכן שיסייע לאתר את מקור ההדבקה.

המשטרה ממשיכה בפעולות אכיפה נגד מפירי התקנות ובמוצאי שבת חילקה עשרות דו"חות לאוהדים מחוץ לאצטדיון בלומפילד ביפו בגין אי-עטיית מסכות במרחב הציבורי.

 

במקביל, היום התגלו ברשות הפלסטינית 108 חולים פלסטינים - מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר ברשות מאז פרוץ הנגיף. בארבעת הימים האחרונים התגלו 269 חולים בגדה המערבית. מספר הנדבקים הפלסטינים המאומתים בגדה ובעזה ובמזרח ירושלים מתחילת ההתפרצות בחודש מרץ עומד על 979 איש.

 

מוקדם יותר היום התריע דו"ח של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה של צה"ל כי "מדינת ישראל נכנסת בימים אלו לגל שני של תחלואת קורונה השונה במאפייניו מהגל הראשון אך לא פחות בחומרתו".

נתניהו, צילום: EPA נתניהו | צילום: EPA נתניהו, צילום: EPA

בדו"ח צוין כי במהלך השבועות האחרונים עולה מספר הנדבקים החדשים בישראל בקורונה באופן עקבי. בשבוע של ה-21-15 במאי מספר הנדבקים הממוצע שנתגלו מדי יום עמד על 16 נדבקים חדשים, וכיום, כעבור ארבעה שבועות, אנו עומדים על ממוצע יומי של כ-200 נדבקים חדשים. מחברי הדו"ח מציינים כי אם לא ינקטו פעולות כלשהן וקצב הגידול הנוכחי לא יקטן משמעותית - כלומר יישאר בטווח של 4% עד 8% ליום, אזי בעוד כחודש מספר הנדבקים החדשים היומי יעמוד על מעל 1,000 ומספר הנפטרים הכולל יגיע למאות רבות.

מחברי הדו"ח מזהירים כי "מצב עניינים זה עלול להוביל להחלטות משקיות קשות מאוד, עד כדי בחינת חידוש סגר כולל". בדו"ח ציינו את השיקולים בבחינת חומרת המצב וכתבו כי: "רק בשבוע האחרון ישנם מעל 20 חולים חדשים במצב קשה, בעוד שעד לפני חודש כמעט שלא היו חולים קשים חדשים כלל. בנוסף, בעוד שלפני מספר שבועות נראה היה שהנדבקים מרוכזים במגזרים מסוימים, כיום התחלואה התפשטה למגזרים רבים נוספים ולעשרות רבות של ישובים בארץ".

המחברים הדגישו כי מדיניות הבדיקות השתנתה וכיום נבדקים ביותר מקרים גם חסרי סימפטומים במועד הבדיקה בעוד שבחודשים מרץ אפריל כרבע מהנדבקים היו חסרי סימפטומים במועד הבדיקה. כלומר, שינוי מדיניות הבדיקות חושף אמנם יותר מקרי הדבקה מבעבר, אולם הם טוענים כי "עובדה זו לבדה אינה מסבירה את העלייה המשמעותית בהיקף התחלואה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות