אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עודד ערן פורש מתפקידו כיו"ר בנק הפועלים על רקע מצבו הבריאותי צילום: עמית שאבי

עודד ערן פורש מתפקידו כיו"ר בנק הפועלים על רקע מצבו הבריאותי

לפני עשרה ימים הודיע הבנק שערן יוצא לחופשת מחלה בלתי מוגבלת; את ערן יחליף באופן זמני הדירקטור ראובן קרופיק, בעברו מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה

21.06.2020, 08:26 | נעמי צורף

יו״ר דירקטוריון בנק הפועלים, עודד ערן, פורש מתפקידו על רקע מצבו הבריאותי ובהמשך ליציאתו לחופשת מחלה - לפני עשרה ימים הודיע הבנק כי ערן יוצא לחופשת מחלה בלתי מוגבלת . את ערן יחליף באופן זמני בתפקיד הדירקטור ראובן קרופיק.

קראו עוד בכלכליסט

ערן מכהן כיו"ר בנק הפועלים מזה שלוש וחצי שנים, כאשר שנה לפני כן מונה לתפקיד דירקטור בבנק. ערן מונה לתפקיד ע"י שרי אריסון, בעלת השליטה לשעבר בבנק, והחליף את יאיר סרוסי בתפקיד. במהלך כהונתו יצאה אריסון מהשליטה בבנק, וכיום בנק הפועלים הוא בנק ללא גרעין שליטה.

ערן בן 64 הוא עורך דין במקצועו. הוא עבד שלוש שנים במשרד עורכי דין בניו יורק, ועם חזרתו ארצה (1986) הצטרף למשרד גולדפרב, שם שימש שותף בכיר עד 2010.

קרופיק, שמונה לממלא המקום של ערן, מכהן כדירקטור בבנק הפועלים מזה יותר מארבע שנים. הוא כיהן בעבר כמנכ"ל כלל תעשיות ביוטכנולוגיה, וכדירקטור במספר חברות, בהן קיורטק ויקבי רקאנטי. כיום הוא חבר במספר ועדות בדירקטוריון בנק הפועלים בהן ועדות הביקורת, טכנולוגיית המידע והחדשנות הטכנולוגית, ממשל תאגידי ומחזיקי עניין.

בנק הפועלים הוא הבנק הגדול בישראל. לפני שנהמונה לתפקיד מנכ"ל הבנק דב קוטלר, במקומו של אריק פינטו. את המינוי הוביל ערן, והוא נחשב מפתיע, שכן בתחילה ההערכות היו שהמנכ"ל הבא ימונה מתוך הבנק. הבנק מתמודד בימים אלה עם משבר הקורונה, שצפוי להביא לגידול משמעותי בהפסדי האשראי של הבנק.

עודד ערן , צילום: עמית שעל עודד ערן | צילום: עמית שעל עודד ערן , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות