אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נבלמו הירידות במניית שיכון ובינוי; ווליו בייס: מחיר יעד של 37% מעל מחיר השוק צילומים: פאביאן קולדורף, אוראל כהן

נבלמו הירידות במניית שיכון ובינוי; ווליו בייס: מחיר יעד של 37% מעל מחיר השוק

חברת הנדל"ן מטפסת בבורסה לאחר צניחה של 23% ביומיים ברקע פיטורי המנכ"ל אייל לפידות; בבית ההשקעות פירסמו המלצת קנייה לחברה, וכתבו כי שיכון ובינוי "אינה הצגה של איש אחד, מדובר בקבוצה עתירת נכסים"

21.06.2020, 13:57 | גולן חזני

הירידות במניית שיכון ובינוי בעקבות הדחת אייל לפידות מתפקיד המנכ"ל נבלמות היום (א') והמניה מטפסת כעת ב-1.8% לשער של 12.51 שקל, המשקף לה שווי של 5 מיליארד שקל. ביומיים האחרונים של המסחר, לאחר חשיפת כלכליסט על פיטורי לפידות, צנחה המניה ב-23%.

קראו עוד בכלכליסט

בית ההשקעות ווליו בייס יוצא בהמלצת קניה על המניה, במחיר יעד של 17.1 שקל, כלומר בבית ההשקעות מאמינים שהמניה תעלה בכ-37% תוך שנה. "שיכון ובינוי אינה הצגה של איש אחד, מדובר בקבוצה עתירת נכסים ועובדים חוצי יבשות. למנהלים מוכשרים ככל שיהיו יש תחליף", קובע אנליסט הנדל"ן שי ליפמן.

מימין: אייל לפידות ונתי סיידוף, צילומים: פאביאן קולדורף, אוראל כהן מימין: אייל לפידות ונתי סיידוף | צילומים: פאביאן קולדורף, אוראל כהן מימין: אייל לפידות ונתי סיידוף, צילומים: פאביאן קולדורף, אוראל כהן

ליפמן הוסיף כי "נכסי החברה נשארים בעינם, וכך גם פוטנציאל הרווח בהם. ולהערכתי, הקבוצה תדבק בדרך שהותוותה בשנה האחרונה ובכך תמשיך להשיא ערך. הקטנת הוצאות ההנהלה וכלליות מבורכת ולהערכתנו תישאר עם הקבוצה, 'ניעור האבק' בקבוצה היה מתבקש וחשף בפני השוק את הפוטנציאל הטמון בנכסים ובמניה".

ליפמן הזכיר כי החברה מתכוונת להוציא לפועל ייזום של נדל"ן מניב בהיקף משמעותי על בסיס הקרקעות שברשותה ולבסס רגל מניבה משמעותית. "הגשמת פעילות זו תייצר לחברה בעתיד תזרים שוטף יציב, לצד עלייה משמעותית בהון בשל הייזום של הנכסים. קרקעות החברה בהחלט יכולות לייצר פורטפוליו של מעל ל-600 אלף מ"ר של מסחר ומשרדים שבסיום בנייתם והשכרתם יגיעו לשווי של מעל ל-2 מיליארד שקל".

בשבוע שעבר חשף כלכליסט כי בעל השליטה בחברה, נתי סיידוף, שחיזר ממושכות אחר לפידות והיקנה לו חוזה חלומי בשיכון ובינוי, היה זה שעשה תפנית חדה והוביל את מהלך פיטורי המנכ”ל המוערך. הסיבה לפיטורים היא חוסר שביעות הרצון של סיידוף ממהלכים עסקיים שמבצע לפידות מחוץ לשיכון ובינוי, ובראשם פעולותיו בחברת כלל ביטוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות