אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק לאי הפללה של צרכני קנאביס צילום: איי פי

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק לאי הפללה של צרכני קנאביס

על פי הצעת החוק של שרן השכל ורם שפע, בגיר לא יישא באחריות פלילית בשל החזקת קנאביס לשימוש עצמי במקום שאיננו ציבורי. עם זאת, השימוש בקנאביס בשטח ציבורי ייאסר, ומי שייתפס יקבל קנס של עד 2,000 שקל. במקביל יוקמו חנויות ייעודיות לממכר קנאביס

21.06.2020, 15:09 | צבי זרחיה

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה בצהריים את הצעת החוק לאי הפללה של צרכני קנאביס, של סגנית יו"ר הכנסת ח"כ שרן השכל (ליכוד) וח"כ רם שפע (כחול לבן).

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הצעת החוק, שתובא כעת לקריאה טרומית במליאה, נקבע כי בגיר לא יישא באחריות פלילית בשל החזקת קנאביס לשימוש עצמי במקום שאיננו ציבורי. עם זאת, השימוש בקנאביס בציבור ייאסר ומי שיעבור על האיסור יקבל קנס של עד 500 שקלים. עוד נקבע בהצעה כי החזקת קנאביס לשימוש עצמי בכמות העולה על 50 גרם תוביל לקנס של 2,000 שקל, ובכמויות גדולות יותר הדבר ייחשב לסחר, מה שייחשב לעבירה פלילית.

ח"כ שרן השכל, מיוזמי הצעת החוק, צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ שרן השכל, מיוזמי הצעת החוק | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ שרן השכל, מיוזמי הצעת החוק, צילום: אלכס קולומויסקי

בהצעה שהגיש שפע נקבע כי תותר הקמת חנויות ייעודיות לממכר קנאביס, שיפעלו תחת מגבלות שיקבע שר הבריאות. עוד נקבע כי נהיגה תחת השפעת קנאביס תהיה אסורה, וכי ההגבלות הקיימות בחוק על איסור פירסום של טבק יחולו גם על קנאביס. כמו כן, תוקם קרן הסברה שתפעל במסגרת חינוכיות ובזירה האזרחית לשם הצגת הסכנות שבקנאביס ומניעת התמכרויות.

 

ועדת השרים אישרה, כאמור, את העלאתן של שתי  הצעות החוק להצבעה בקריאה הטרומית במליאת הכנסת עוד השבוע. עם זאת, ועדת השרים קבעה שלאחר מכן תמתין הצעת החוק במשך שלושה חודשים בטרם תקודם, עד להצגת המלצות של צוות בינמשרדי בראשות משרד המשפטים שיובאו לדיון בועדת השרים. הצעת החוק הפרטיות יובאו לאישור ועדת השרים לפני ההצבעה בקריאה הראשונה ויוצמדו להצעת החוק הממשלתית.

בפוסט שפירסמה ח"כ השכל בפייסבוק, היא כתבה בין היתר: "היום, לראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל, מתחיל באופן רשמי הליך החקיקה שלי, שיוביל לאסדרת שוק הקנאביס בארץ. אחרי 5 שנים של מאבק, ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק שלי לאי הפללה והיא תעלה להצבעה ביום רביעי במליאת הכנסת. הדרך לכאן הייתה לא פשוטה ומלאה במאבקים פוליטיים ותקשורתיים רבים, אך לבסוף הנחישות וההתמדה השתלמה. גאה להביא בשורה למעל למיליון צרכני קנאביס ועשרות אלפי חולים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות