אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צ'ופרים לבוחרים גוברים על חילוקי דעות צילום: דוד הכהן

צ'ופרים לבוחרים גוברים על חילוקי דעות

הצעת החוק שתעניק הטבות מס מוגדלות לתושבי עכו כרוכה באובדן של 7 מיליון שקל בשנה למדינה, וזה עוד לפני הכנסת קריטריונים שיחילו אותה על יישובים נוספים. אך כל עוד יש חשש לבחירות, נתניהו וגנץ ימשיכו לצ'פר

22.06.2020, 08:14 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ מתקוטטים בנוגע לנושאים רבים, מהעברת התקציב ועד להחלת הריבונות בשטחים, אך בנושא אחד יש ביניהם תמימות דעים — הצורך בהרעפת מתנות על הציבור בדרך אל הקלפי.

לפני כשבועיים סיכמו נתניהו וגנץ סיכמו על קידום חקיקה שתסדיר לגליזציה והסדרת הקנביס הרפואי. אתמול אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה שתי הצעות חוק בנושא. לפני הבחירות הבטיחו השניים להסדיר את פתיחת היבוא של הקנביס, וכעת כשהאפשרות שהבחירות לכנסת יוקדמו ויערכו בתחילת 2021 הם גם ששים לקיים את הבטחתם.

עכו, צילום: דוד הכהן עכו | צילום: דוד הכהן עכו, צילום: דוד הכהן

הצ'ופר שניתן לצרכני הקנאביס לא יעלה דבר למשלם המסים, אך נתניהו וגנץ מפגינים רוח נדיבה גם כשאין מאחוריה כל היגיון תקציבי. אתמול אישרה ועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק המגדילה ב־5% את זיכוי המס לתושבי עכו כך שתעמוד על 12%. בנוסף, עודכנה תקרת ההכנסה המזכה בזיכוי ממס ב־72 אלף שקל בשנה, כך שתגיע ל־204 אלף שקל בשנה. ההצעה כרוכה באובדן הכנסות למדינה בהיקף של כ־7 מיליון שקל בשנה. וזה עוד לפני שנכללו בה קריטריונים שוויוניים, שיקפיצו את העלות התקציבית של החוק כאשר ההטבה תחול גם על יישובים אחרים.

האידיליה בין השניים לא הסתכמה בכך. אתמול סוכם עם שר האוצר ישראל כץ על המשך הטבות במס ל־70 ישובי קו עימות, ובהם כפר ורדים עד לסוף שנת המס, לאחר שתוקף הנחת המס הזמנית יפקע בקרוב. מדובר במאות שקלים בכל חודש לאזרח.

הדרגים המקצועיים מתנגדים לכל הטוב הזה, מכיוון שמדובר בפתח לדרישות של יישובים נוספים ולשיבוש מפת המס, אבל הנימוקים שלהם אינם מעניינים את ראשי הממשלה. כל עוד קיים חשש לבחירות, הם ימשיכו לפנק את מי שרק ניתן, רק כדי לגייס את תמיכתו בקלפי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות