אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וירג'ין גלקטיק תטיס משלחות פרטיות לתחנת החלל של נאס"א צילום: גטי אימג'ס

וירג'ין גלקטיק תטיס משלחות פרטיות לתחנת החלל של נאס"א

חברת תיירות החלל של ריצ'רד ברנסון חתמה על הסכם עם סוכנות החלל האמריקאית לפיתוח תוכנית גיוס ואימון לאסטרונאוטים פרטיים שמעוניינים לבקר בתחנת החלל הבינלאומית

22.06.2020, 18:02 | שירות כלכליסט

תוכנית החלל הפרטית של ריצ'רד ברנסון תשתף פעולה עם נאס"א: חברת החלל וירג'ין גלקטיק שבבעלות המיליארדר הבריטי תטיס בשם סוכנות החלל האמריקאית אסטרונאוטים בטיסות פרטיות לתחנת החלל הבינלאומית.

קראו עוד בכלכליסט

שיתוף הפעולה נועד לחזק את השימוש המסחרי בתחנה - מהלך שצפוי להזרים מזומנים לסוכנות החלל האמריקאית. בהסכם נקבע שוירג'ין גלקטיק תפתח תוכנית מיוחדת להכשרת אסטרונאוטים לטיסות פרטיות לחלל.

התוכנית כוללת בשלב ראשון איתור של ארגונים או חברות המעוניינות לשלוח אנשים לתחנת החלל מסיבה כלשהי, ובהמשך איתור האמצעי התחבורתי המתאים להעברת האסטרונאוטים לתחנה. וירג'ין גלקטיק תהיה גם אחראית על ארגון כל המשאבים הנדרשים, בחלל ובקרקע, על מנת לאפשר את השלמת המשימה.

וירג וירג'ין גלקטיק וירג

חברת החלל הפרטית המתחרה Space Adventures כבר ארגנה מסעות של כמה וכמה אנשים עשירים לתוכנת החלל, אך לדברי וירג'ין גלקטיק, התוכנית שלה ייחודית בכך שקהל היעד שלה אינו בהכרח אנשים אמידים.

לפי הודעת וירג'ין גלקטיק, קהל היעד שלה רחב יותר: "לא מדובר רק בתוכנית לנוסעים פרטיים בעלי אמצעים, שמעוניינים במסע רק על מנת לכייף - היא מיועדת גם לחוקרים או אפילו לאנשי מחקר בממשל".

וירג'ין גלקטיק אינה מתמקדת בטיסות לחלל מהסוג שיבוצע ובוצע עד כה בטיסות לתחנת החלל. עסקי תיירות החלל של הקבוצה נמצאים בשלבים ראשוניים - עד כה שלחה החברה חמישה אנשים לחלל בשתי טיסות ניסוי נפרדות. בחברה טוענים עם זאת שהניסיון שיש לה עד כה מאפשר לה להוביל את התוכנית שהוצגה בהסכם עבור נאס"א.

תגיות