אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורבוטק תגדיל את היקף הייצור בישראל ב־20% צילום: צילום - עופר חן

אורבוטק תגדיל את היקף הייצור בישראל ב־20%

לכלכליסט נודע כי החברה תעביר את קווי הפיתוח של חטיבת המסכים השטוחים מסן חוזה בקליפורניה ליבנה

23.06.2020, 08:44 | מאיר אורבך

חברת אורבוטק, שנרכשה על ידי חברת KLA האמריקאית לפני כשנה בכ־3.4 מיליארד דולר, צפויה להגדיל את הייצור שלה בישראל ל־90% מכלל הייצור של החברה עד סוף שנת 2021, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

הגדלת הייצור מבוססת על מהלך שבמסגרתו מועברים קווי פיתוח וייצור של המערכת לבדיקה אלקטרונית של מסכים — מסן חוזה בקליפורניה, ארה"ב, למפעל החברה ביבנה ישראל. המהלך משקף הבעת אמון של KLA בייצור בישראל, וצפוי להביא לתוספת של עשרות מיליוני דולרים בהיקף היצוא של אורבוטק מישראל. עדיין לא ברור האם כתוצאה מכך יגדל מספר עובדי החברה בארץ.

נשיא אורבוטק גיל אורון, צילום: צילום - עופר חן נשיא אורבוטק גיל אורון | צילום: צילום - עופר חן נשיא אורבוטק גיל אורון, צילום: צילום - עופר חן

על פי הדיווח של KLA לאחר הרכישה, הסתכמו הכנסות אורבוטק בשנת 2018 בכ־1.04 מיליארד דולר בהשוואה ל־909 מיליון דולר ב־2017.

אורבוטק מפתחת טכנולוגיות לשימוש בתהליכי הייצור של תעשיית האלקטרוניקה ובתעשיות נלוות. נשיא החברה הוא גיל אורון, והחברה מעסיקה כ־2,400 עובדים בכל העולם, מתוכם כ־750 בישראל.

בשנת 2008 רכשה אורבוטק חברה אמריקאית בשם פוטון דיינמיקס (Photon Dynamics) בכ־280 מיליון דולר. רכישה זו אפשרה לה להגדיל את היצע המוצרים שלה לתעשיית המסכים, כולל מוצרים שמרכז הפיתוח שלהם בישראל.

ההחלטה להעביר את הקו לישראל התקבלה לפני יותר משנה בתמיכתה המלאה של החברה־האם KLA. מדובר בתהליך מורכב שעתיד להביא לחיסכון בעלויות החברה העולמית ולאפשר לאורבוטק לאחד את כלל המוצרים של חטיבת ה־FPD (צגים שטוחים) בארץ, כולל מו"פ, לוגיסטיקה, תפעול וספקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות