אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר בנק הפועלים לשעבר עודד ערן נפטר צילום: עמית שאבי

יו"ר בנק הפועלים לשעבר עודד ערן נפטר

ערן הלך לעולמו הבוקר, בגיל 64, לאחר מאבק במחלה קשה; בתחילת השבוע הודיע על פרישה מתפקידו על רקע מצבו הבריאותי. ערן, עו"ד במקצועו, כיהן כיו"ר בנק הפועלים במשך שלוש וחצי שנים לאחר שמונה לתפקיד על ידי בעלת השליטה לשעבר בבנק, שרי אריסון. בשנה שעברה הוביל את הליך מינויו של דב קוטלר לתפקיד המנכ"ל

23.06.2020, 09:46 | נעמי צורף

יו״ר דירקטוריון בנק הפועלים לשעבר, עודד ערן נפטר הבוקר (ג') בגיל 64 לאחר מאבק במחלה קשה.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת השבוע הודיע ערן על פרישה מתפקידו על רקע מצבו הבריאותי, בהמשך להודעה מוקדמת יותר בתחילת החודש על יציאה לחופשת מחלה בלתי מוגבלת. הבנק הודיע כי את ערן יחליף באופן זמני בתפקיד הדירקטור ראובן קרופיק.

עודד ערן, צילום: עמית שעל עודד ערן | צילום: עמית שעל עודד ערן, צילום: עמית שעל

ערן כיהן כיו"ר בנק הפועלים במשך שלוש וחצי שנים, כאשר שנה לפני כן מונה לתפקיד דירקטור בבנק. ערן היה עורך דין במקצועו. הוא עבד שלוש שנים במשרד עורכי דין בניו יורק, ועם חזרתו ארצה ב-1986 הצטרף למשרד גולדפרב, שם שימש שותף בכיר עד 2010. ערן נחשב לאחד מעורכי הדין הראשונים בישראל שהובילו הנפקות של חברות ישראליות בארה"ב. במסגרת תפקידו הוא היה מעורב בכמה עסקאות גדולות, בהן עסקאות של שרי אריסון ונוחי דנקנר בתקופתו באי.די.בי.

ערן מונה לתפקיד על ידי שרי אריסון, בעלת השליטה לשעבר בבנק, והחליף את יאיר סרוסי. במהלך כהונתו יצאה אריסון מהשליטה בבנק, וכיום בנק הפועלים הוא בנק ללא גרעין שליטה.

בשנה שעברה הוביל ערן את הליך מינויו של דב קוטלר למנכ"ל הבנק, במקומו של אריק פינטו. המינוי נחשב למפתיע יחסית, שכן בתחילה ההערכות היו שהמנכ"ל הבא ימונה מתוך הבנק.

מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר אמר: "עודד היה איש אציל נפש, עורך דין מבריק שהיה מפורצי הדרך בתחום של הנפקות חברות ישראליות בארצות הברית. איש אשכולות שידע גם לקחת פסק זמן וללמוד ספרות באוניברסיטה באמצע הקריירה. דירקטור בבנק שהפך ליו"ר וידע לכוון את הבנק ולייעץ לו בימים לא פשוטים. שותף לדרך עבור המנכ"ל הקודם, אריק פינטו, ובשנה האחרונה גם עבורי, ויותר מכל, חבר שאהבתי אותו אהבת נפש".

אריק פינטו, מנכ"ל הבנק לשעבר, מסר: "הלב נשבר ומסרב להאמין על מותו בטרם עת של עודד. נפלה בחלקי זכות ענקית לעבוד איתו במשך שלוש שנים אינטנסיביות ומשמעותיות ביותר בתולדות הבנק. עודד היה משכיל מאוד, יסודי, מבריק ושנון, עם חוש הומור. לא הייתי יכול למלא את תפקידי כמנכ"ל הבנק אלמלא המסירות של עודד, התמיכה הבלתי מסויגת, החברות, הרגישות, העצות החכמות והשקטות. בזכותו שמחתי לבוא בכל בוקר לעבודה ועד ימיו האחרונים שמרתי איתו על קשר הדוק. הוא יחסר למשפחתו, לחבריו, למערכת הבנקאית ולי באופן אישי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות