אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה מאריכה חל"ת למאות עובדים, מקצרת שעות פתיחה וסוגרת במוצ"ש צילום: רועי רובינשטיין

איקאה מאריכה חל"ת למאות עובדים, מקצרת שעות פתיחה וסוגרת במוצ"ש

רשת הריהוט הביתי הודיעה כי תשיב מחל"ת רק 200 עובדים ותאריך אותה ל-300 אחרים; שערי הסניפים שלה ייסגרו שעתיים מוקדם יותר - ב-19:00, למעט בימי חמישי, אז תפעל עד 22:00 במקום עד חצות; המנכ"ל שוקי קובלנץ הסביר כי הדבר נובע בין היתר מ"הפחתה משמעותית של צרכנות הערב והלילה" במהלך משבר הקורונה

23.06.2020, 15:36 | נורית קדוש

איקאה ישראל עורכת שורת צעדי התייעלות: רשת הריהוט הביתי מאריכה את תקופת החל"ת למאות מעובדיה בחודשיים נוספים בעקבות מגיפת הקורונה. אולם גם אלו יחזרו למציאות חדשה, של שעות פעילות מצומצמות. החל מהשבוע הבא, תסגור איקאה את שעריה ב-19:00 במקום ב-21:00, למעט בימי חמישי שבהן תפעל עד 22:00 במקום חצות. בנוסף, לא תפתח עוד החברה את החנויות במוצאי שבת.

הרשת, שהוציאה את 1,500 העובדים שלה לחל"ת בחודש מרץ נערכת להשיב עתה רק עוד 200 מהם בנוסף ל-1,000 שכבר הספיקה להחזיר לעבודה. בסך הכל יוארך החל"ת לכ-300 עובדים. יש לציין כי במקביל גייסה הרשת כ-400 עובדים לסניף החדש באשתאול.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלח לעובדי החברה כתב מנכ"ל איקאה, שוקי קובלנץ כי "השינויים בהרגלי הצריכה ואי הוודאות המלווה את התקופה דורשים מאתנו יוזמה וחשיבה מחדש בהיבטים של שיטות העבודה, הפעילויות בחנויות ובמטה, שעות וימי הפעילות ועוד. אנו מזהים שני שינויים מרכזיים בהרגלי הצריכה. האחד, התמקדות בקניות מוגדרות 'על פי צורך' וצמצום תופעת השופינג, והשני, שינויי ב'שעות הצריכה' בשווקים השונים המתבטאת בהפחתה משמעותית של צרכנות הערב והלילה. השינויים בהרגלים נכונים לא רק ללקוחות, גם אצלנו העובדים חלים שינויים בהעדפות הנוגעות בעיקר לשעות הערב, מנוחת סוף השבוע ושגרת יום יום טובה יותר"

סניף איקאה בנתניה סניף איקאה בנתניה סניף איקאה בנתניה

על רקע השינויים, מקיים קובלנץ במהלך השבועות האחרונים, דיונים עם ועד העובדים וההסתדרות הלאומית על מנת לגבש מענה לעובדים שלא יושבו לחברה.

לעובדים שיבחרו שלא להמשיך בחל"ת תעמיד החברה חבילת פרישה כספית בכפוף לוותק העובד בחברה. החברה הצהירה בפני העובדים כי ההסתדרות הלאומית והנהלת החברה יסייעו במציאת מקום עבודה חלופי בעזרת שיתוף פעולה עם חברות השמה. אנשי חברות ההשמה יגיעו למשרדי החברה ויספקו שרותי השמה לעובדים שיהיו מעוניינים בכך.

כזכור, באמצע חודש מרץ, הוציאה איקאה את עובדיה לחל"ת .אי החזרת העובדים מטרידה בעיקר על רקע העובדה שאיקאה הייתה הרשת הראשונה שקיבלה היתר לשוב לעבודה סדירה, תחת מתווה ההקלות הראשון שגובש אחרי פסח. האישור גרר ביקורת קשה, וטענות לפיהן קשרים אישיים של בעלי הרשת בישראל מתיו ברונפמן ושולם פישר לשר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן, הובילו להכנסת חנויות הרהיטים למתווה ההקלות הראשוני, על אף שלא מדובר בצורך חיוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות