אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית הפיננסים האמריקאית אינטואיט מפטרת עובדים בישראל ובעולם צילום: איי פי

ענקית הפיננסים האמריקאית אינטואיט מפטרת עובדים בישראל ובעולם

הפיטורים הם חלק ממהלך של החברה העולמית שנפרדת מ-715 מעובדיה, שהם כ-7% מכוח העבודה בחברה. המנכ"ל סאסן גודארזי פרסם בבלוג את ההחלטה כחלק מתהליך התייעלות: "איזון מחדש של החברה"

23.06.2020, 16:26 | מאיר אורבך
ענקית הפיננסים האמריקאית אינטואיט (Intuit) מפטרת עובדים בישראל ובעולם, כך נודע לכלכליסט. הפיטורים הם חלק ממהלך של החברה העולמית שהודיעה אמש על פיטורים של 715 מעובדיה שהם כ-7% מכח העבודה של החברה ובישראל פחות מעשרה עובדים. מנכ"ל החברה סאסן גודארזי כתב בבלוג שפירסם "היום אנו מכריזים על שורה של שינויים ברחבי החברה שיאיצו את השינוי שלנו ויגדילו את היכולות שלנו על ידי איזון מחדש של החברה. למרבה הצער, שינויים אלה ישפיעו על 715 מחברינו לעבודה. יציאה לעולם אינה קלה, והעוזבים עשו עבודה נהדרת עבור אינטואיט ואני אסיר תודה על השירות והתרומה שלהם".

קראו עוד בכלכליסט

מנהל הפעילות המקומית הוא ג'ין גולובינסקי. לאחרונה הצטרף לפעילות בישראל מוטי אליאב שהיה מנהל הפיתוח של eBay בישראל. המרכז של החברה בישראל מעסיק כ-200 עובדים מרביתם בתחום הפיננסים והשאר בתחום הסייבר ולימוד מכונה במשרדים החדשים של החברה בפתח תקווה. מרכז הפיתוח של אינטואיט קם לאחר שרכשה את צ'ק הישראלית ב-2014 ב-350 מיליון דולר ואת חברת הסייבר פורטיקור ב-2015 בכמה עשרות מיליוני דולרים. החברה נסחרת בשווי של כ-76 מיליארד דולר ומעסיקה כ-9400 עובדים בכל העולם.
ג ג'ין גולובינסקי מנהל פעילות אינטואיט ישראל | צילום: איל מרילוס ג

המנכ"ל הוסיף בבלוג "כדי ליישר קו לנוכח ההאצה שאנו זקוקים לעתיד, נשקיע בתחומים האסטרטגיים ביותר שלנו, ונוסיף יותר מ- 700 תפקידים לבניית היכולות הדרושות כשאנחנו מסתכלים קדימה. למרות שאלו החלטות שעלינו לקבל לעתיד אינטואיט, אני יודע שהם מגיעים בתקופה קשה להפליא למי שנפגע. בלב כבד אני מתקשר את השינויים האלה".

סאסן גודארזי, מנכ"ל אינטואיט, צילום: איי פי סאסן גודארזי, מנכ"ל אינטואיט | צילום: איי פי סאסן גודארזי, מנכ"ל אינטואיט, צילום: איי פי

אם אנו מגדילים את השקעותינו באזורים חדשים, עלינו להיות מכוונים לגבי המקום בו אנו צריכים לשנות את אופן העבודה או לסגור פעילות שאינה קריטית לעתיד אינטואיט. עשינו סקירה מדוקדקת של החברה, וחיפשנו מערכות ותפקידים שלא היו התאימו למקום בו אנו משקיעים לעתיד. זה הביא להחלטה הכואבת להיפרד מ -715 חברים ועמיתים לעבודה.

בבלוג מפרט מנכ"ל החברה את התנאים שיוצעו לעובדי החברה הפורשים תוך דגש על כך שמרבית העובדים האמריקאיים של החברות יקבלו אפשרות לשמור לטווח ארוך את ביטוח הבריאות של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות